Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Brezposelnost v območju evra ostala 12,1-odstotna
[#2309241] 09.01.14 22:32 · odgovor na: (#2309188)
Odgovori   +    3
[NavadniNimda]
Tole glede "valutnega območja": zelo fajn je, da postrežeš s teorijo. Ampak teorija je nepopolna, ker jemlje nekatere postavke za fiksne in dokončne. Jaz pravim, da so meddržavne meje tiste, ki morajo pasti.
Jaz sem te pa spomnil, da so v Italiji padle pred 150 leti (155, 148, odvisno, kaj šteješ v Italijo), pa še vedno ni skonvergiralo.
[NavadniNimda]
Če mi skenslaš budalaštine slovenske socialne države z grbe, bom imel isto plačo kot Avstrijec. Tedaj bom tudi zelo podobno produktiven, saj znam biti lih tolk priden, natančen, vesten in "pri stvari", ko je treba delati. Kje torej ti vidiš kake razlike med deli valutnega območja? Ni jih!
Tudi v Italiji jih ni? Brez budalaštin grške socialne države bi vsi Grki skonvergirali k nemški natančnosti in produktivnosti?
[NavadniNimda]
PS. Aja, glede unega "očitka": jaz ti pravim, kaj se bo zgodilo, če pade EU nazaj na prafaktorje, ker nas tako uči razvojna izkušnja. Mogoče res zgleda kot "očitek", da se zavzemaš za Yugo - ni tko mišljeno, tud če je kdaj tko povedano.
Ja, razumem in vem, da ne misliš tega. Sem za Slovenijo, pa za EU, pa tudi za skupno valuto, in celo verjamem, da mi v njej lahko zdržimo. Za Grke in Ciprčane pa tega ne verjamem, pa za Špance in Portugalce tudi le stežka. Bi razčlenil še za ex-Yu, pa mi bo spet kdo kaj očital ...