Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Brezposelnost v območju evra ostala 12,1-odstotna
[#2309042] 09.01.14 18:10 · odgovor na: (#2308890)
Odgovori   +    4
[NavadniNimda]
Da, verjamem. Če se namreč EU začne razpadat, bomo vsi najebali, vojne so grda stvar.
O tem sva že nekajkrat. Eno je nekaj si želeti, drugo je verjeti/ocenjevati da je to realno.
[NavadniNimda]
Grčiji bo treba morebiti urediti začasen sprehod skozi vojaško vlado. To bo verjetno edini način, da ohrani mir.
Če meniš, da je to rešitev, imaš pravico do svojega mnenja, naj te pa vseeno spomnim, da je zadnja v evroconi vojaški puč doživela Španija. Dejansko kar štiri, tadrugi je bil celo uspešen (za en dan):
- es.wikipedia.org/wik...3n_Galaxia
- es.wikipedia.org/wik...1a_de_1981
- es.wikipedia.org/wik...re_de_1982
- es.wikipedia.org/wik...io_de_1985
[NavadniNimda]
Če si pesimistične volje, se probaj spomniti kakšna je alternativa. Demosocializem? Jugomarxizem? Množične eksekucije? Ne, hvala!
A če evrocona razpade, bo po tvojem prav nujno bodisi komunizem, bodisi fašizem, na vsak način pa s partijo in gulagi in čistkami? Kako se pa potem ostale evropske države, ki še niso v evroconi in si vanjo sploh ne želijo, izogibajo tema *izmoma?

Pa še enkrat, jaz nisem EU-skeptik, sem pa €-skeptik. Čisto matematično-empirično, računica tako raznolike in neuravnotežene unije se ne izide, nikoli se ni in [se bojim da] se nikoli ne bo. Sem že nekajkrat razčlenjeval teorije optimalnega valutnega območja (www.finance.si/8347933/ ), ki so jih sestavili pametnejši od mene; ZDA niso idealno območje, ampak EZ je pa skoraj neskončno daleč od takega ideala.