Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasilje ali delo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217896 sporočil: 3.961
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307586] 08.01.14 10:05
Odgovori   +    4
Ne vem ali jaz cisto nic vec ne razumem ali pa makroekonomisti, dnevna politika in tudi Finance z njimi zivite na Marsu.
Delavci se neprimerno reagirajo in zavzamejo tovarno, kaj je njihov namen ? Hocejo obdrzati delo ali hocejo visje odpravnine? Sindikat se vrine med delavce in v vsakem primeru tezi le k visjim odpravninam, saj bo tako kasiral procente.
Naj mi nekdo odgovori kaj v resnici hocejo delavci ali pa je tole se ena manipulacija? Je edini namen dobiti visje odpravnine, ne glede na to, da se firma zapre. kaj pa razmislek o tem, kaj bi bilo potrebno storiti, da podjetje ostane pri zivljenju?
V drugem clanku casopis tarna o deflaciji kot nevarnosti za evropsko makroekonomijo. Ma kje pa vi zivite, oz. kje jaz zivim?
Kdo pa vam je kriv, ce so vam cene zbezale, podivjale? Saj ste jih sami dvigovali, generator zelja in dvigovanja cen je bila v prvi vrsti drzava in javni sektor. Kaj bo ce bo deflacija? Zame bo ok, ker bom s svojo mizerno placo( ki je nekajkrat visja, kot pred vstopom v EU, sicer ne vem kaksna naftna polja in rudnike zlata smo vmes odprli v Sloveniji, da si jo lahko privoscim) kaj kupil, mojemu podjetju bo ob nizjih cenah komunikacij, odvozu smeti, vode nekaj zacelo ostajat, mogoce bo celo oastalo nad vodo in ne potovilo kot tisoce drugih. Vi seveda vidite katastrofo. v cem? Da bodo nasi makroekonomisti izgubili delo, saj so njihove analize in nacrti trcili ob strop za 30-40 % previsokih cen, zakar ni vec nobene pametne potrosnje razen dnevne prehrane in tistih, ki iz proracuna dobivajo na osnovi zadolzevanja na racun prihodnjih rodov.
Naredite to dezelo spet poceni, vabljivo in prijazno, da bomo spet zanimljivi vsaj za sosede, drugega vam ne preostane, z razvitimi drzavami se lahko kosate le na ta nacin.