Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasilje ali delo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

simonagruden sporočil: 630
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307477] 08.01.14 07:52
Odgovori   +    35
Ok, pa jaz še nekako razumem starejšo generacijo, ki je odraščala v jugi (čeprav sem jaz tud, ampak vseeno mi ni jasno), ampak te navade lenarjenja na delovnem mestu, kave po pisarnah po več kot uro skup na dan, vsakih pol ure na čik, grozno nerganje, če je treba bit dlje kot do treh in podobne fore opažam tudi pri mladih.
"To in ono mi pripada,do tega in tega imam pravico, firma mi je dolžna to in to!" Nikoli ne slišim nikogar rečt: "To bom jaz naredil za podjetje, za to, da bomo boljši, učinkovitejši." Še ogromno natakarjev ne razume koncepta, da bo lepa napitnina, če boš lepše postregel stranko. Jaz veliko več lenobe vidim pri mladih, kot pri starih. Torej, kaj je pa to?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2307477

Strani: 1

anon-221230 sporočil: 3.052
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307506] 08.01.14 08:44 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-221230 08.01.2014 08:52
To se dogaja, ker ni nobenih sankcij. Pravice pozna vsak, dolžnosti ne.
Za tako stanje je v veliki meri odgovorna semuljićeva in štrukljeva horda, ki ves čas hujska ljudi, se kao bori za delavske pravice, v resnici pa gleda samo na svojo korist.
En primer, sicer iz tujine; moj kolega dela v Švici v neki veliki (v svetovnem merilu) proizvodni firmi. Na vhodu je obešena velika tabla, kjer piše, da stoji fabrika v kantonu, kjer je uradni jezik nemški. Zategadelj je tudi uradni jezik v fabriki nemški in je razen v poslovne namene prepovedano govoriti v dugih jezikih (srbski, tamilski, bolgarski, šiptarski...) Kazen za prekršek je lahko odpoved delovnega razmeja. Pravi kolega; pa da vidiš, kako šiptarji govorijo med seboj v nemščini...!
anon-43949 sporočil: 4.362
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307525] 08.01.14 09:04 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    0
[simonagruden]
Ok, pa jaz še nekako razumem starejšo generacijo, ki je odraščala v jugi (čeprav sem jaz tud, ampak vseeno mi ni jasno), ampak te navade lenarjenja na delovnem mestu, kave po pisarnah po več kot uro skup na dan, vsakih pol ure na čik, grozno nerganje, če je treba bit dlje kot do treh in podobne fore opažam tudi pri mladih.
"To in ono mi pripada,do tega in tega imam pravico, firma mi je dolžna to in to!" Nikoli ne slišim nikogar rečt: "To bom jaz naredil za podjetje, za to, da bomo boljši, učinkovitejši." Še ogromno natakarjev ne razume koncepta, da bo lepa napitnina, če boš lepše postregel stranko. Jaz veliko več lenobe vidim pri mladih, kot pri starih. Torej, kaj je pa to?

To je popolnoma v skladu z onim starim pregovorom: "Kar se Janezek nauči, to Janez zna!"
greeny sporočil: 251
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307592] 08.01.14 10:12 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    5
Tole res drži, ampak, jaz odločno stojim za tem, da kar naredim, hočem imet plačano! Ne tako kot se grejo nekateri, bi radi, da se dela po tretji, od tega pa ima delavec izgubo (tudi moj prosti čas je ovrednoten!)
Da bi vprašal podjetje, kaj lahko naredim zastonj, da bo podjetje boljše poslovalo? Seveda bo, če bom delal zastonj.
Svašta rodi....
anon-295287 sporočil: 70
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307649] 08.01.14 10:59 · odgovor na: simonagruden (#2307477)
Odgovori   +    10
Uff. Delno ti tam sicer prav. Zgolj v delu, kjer omenjas lenarjenje, kavice, mlatenje slame, torej, na splosno, mrtvega casa.

Sicer pa bi ti rad povedal, da sem v svoji karieri precej potoval po razvitih država in sestankoval s potencialnimi, ali pa obstoječimi kupci.
Tako naj povem, da takšna altruistična logika, kot naj bi bila v SLO, v smislu, da je treba delat do vecera, da se od delavca pricakuje, da bo ostal kaksno uro vsak dan, ne pa da gleda na uro in je 1 minuto cez delovnik ze na kapiji, da bo čas kosila/malice prilagajal delovnim obveznostim itd, no, takšna logika in takšna pričakovanja NE OBSTAJAJO nikjer v razviti zahodnjeevropskih državaj.

Prav Švica, kot primer ... ne znam niti prešteti, kolikokrat so mi gladko odslovili, češ, zdajle imamo pa kosilo. Kolikokrat so prekinili sestanek na sredini, ker je bila ura 17:00 in je konec delovnika. In to v uspešnih podjetjih.
Ista je Anglija ... ma ni šans, da bo nekdo ostal dlje, zato, da bo sestankoval s stranko ...
Je pa res, da ko pa je delovnik, se dela in ne zabušava.

Pri nas pa imamo nek hibrid. Zabušavamo, hkrati pa ostajamo do večera v službi, skačemo po pisarnah, smo med delovnikom full kao aktivni, glasni, da nas vsi vidijo, kako delovni smo. V bistvu pa smo zelo neproduktivni. Temu jaz recem navidezna proaktivnost in zloraba besednih zvez, kot so 'pozitivna naravnanost' in 'ciljna usmerjenost'.

Torej, res, poglej malo bolj z distance.

Strani: 1