Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nasilje ali delo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
[Glavni forum] Tema: Nasilje ali delo
[#2307459] 08.01.14 06:38
Odgovori   +    59
V Financah danes obrat za 180 stopinj. Še včeraj so bile za vse naše tegobe krive plače. Po odzivu bralcev, ki smo opozarjali na našo neproduktivnost, nekonkurenčnost, slabe izdelke (bolje pol izdelke) in storitve, ste obrnili ploščo. Pohvalno!
Nič ne izvemo zakaj je tako, zakaj je pri nas tako stanje normalno in sprejemljivo. Seveda je temu tako, ker še danes z glavami živimo v socializmu. Veseli smo, da dobrine sploh so, da v trgovini lahko kupimo riž, da na bencinski črpalki dobimo brez problema gorivo in tako dalje. Še ni tako dolgo nazaj, ko to ni bilo samoumevno. Torej, mi kot potrošniki smo z vsem zadovoljni in vse mirno požremo. Lahko nam prodajajo gnilo sadje, pa se ne bo nihče razburil. Izjeme smo redke. In zakaj bi potem bilo drugače.
Po načelu negativne selekcije so v gospodarstvo prišli, ponekod pa kar ostali, nesposobni kadri, ki živijo še v nekih drugih časih. Kapital razumejo kot oseben plen in ga zato v svoji duhovni revščini razumejo le kot denar na računu v davčni oazi, kot novo hišo, nov vikend, nov avto ... Zato brez milosti plenijo, plenijo in nihče jih ne ustavi.
Zanimivo je kako smo mi kar obdržali šolski sistem izpred osamosvojitve, ki ne vzgaja ampak proizvaja bebaste robote z magisteriji in doktorati. Ukinili smo vzgojno komponento, ki bi ustvarjala kritične, pokončne ljudi. Ukinili smo selekcijo, ki bi nam dala na odgovornih položajih sposobne ljudi. Mi ljubimo uravnilovko, enakost v bedi in neumnosti. To potem poimenujemo demokratični socializem!