Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106528 sporočil: 298
[Glavni forum] Tema: Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?
[#2304419] 03.01.14 16:10 · odgovor na: anon-30785 (#2304297)
Odgovori   +    3
[sekmet]
> [kimi12345]
> Urejal tele stvari pred parimi dnevi. Sem se že prej dodobra oborožil s podatki in sem si vso dokumentacijo iz tujine porihtal. Sicer mi je bilo malo lažje ker sem že nekaj časa v Nemčiji in sem imel že vse papirje tam. Me je presenetilo, da sem vse skupaj uredil v razmeroma malo časa in tudi kompliciral ni nobeden ne na davčni ne na upravni in ne na zdravstveni, kar me je dokaj presenetilo. Postopek pa sploh ni tako zapleten kot se zdi, izstaviš samo novo potrdilo o tujem stalnem prebivališču, osebni dokument, odjavo slovenskega stalnega prebivališča, kako pogodbo o zaposlitvi v tujini, tujo zdravstveno zavarovanje. In to je potem to. Davčno rezidentstvo odjavil v manj kot 15 minutah. Tako da težko razumem ljudi, ki ne odjavijo potem pa jamrajo čez državo ko dobijo v tujini SLO davkarijo na vrat čez leto ali dve.


Kako pa je s tem, če ti je babica zapustila njivico ali dve? Jih moraš prodat?
Njive, kmetijska zemljišča in gozd niso problem. Težava nastane pri objektih, kjer je možno bivanje. Za te zahteva Durs, da so oddane v najem in je treba predložiti pogodbo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2304419

Strani: 1

anon-309274 sporočil: 6
[Glavni forum] Tema: Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?
[#2305360] 05.01.14 15:57 · odgovor na: anon-106528 (#2304419)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 05.01.14 15:44
Kaj pa v primerih:
1. Ko si solastnik stanovanjske hiše in tvoj delež ni večinski oz. je 1/5?
2. Če si solastnik nekega podjetja, kjer spet nimaš večinskega deleža.

V teh primerih ne moreš kar prodati svojih deležev, saj bi tako po domače rečeno za..bal druge solastnike.

Strani: 1