Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mbalanti sporočil: 5
[Glavni forum] Tema: Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?
[#2304384] 03.01.14 15:04 · odgovor na: anon-25949 (#2304149)
Odgovori   +    6
[bombi]
Vozniško dovoljenje po odjavi stalnega prebivališča preneha veljati v 30 dneh.
Lahko bi malo bolje preverili dejansko stanje.
Bombi, od kje ti ta informacija? Res je, da si skladno z zakonodajo dolžan dovoljenje zamenjati v roku 30 dni po menjavi stalnega bivališča. Če tega ne storiš, si v prekršku, kar pa ne pomeni da ti dovoljenej ne velja več. Sam že več kot 3 mesece nimam bivališča v Sloveniji. Tako prometno kot vozniško dovoljenje mi v evidencah še vedno veljata, preverjeno.

Tudi na strani EU trdijo enako: "If you move to another country, you can drive there with your current licence as long as it remains valid." (vir: europa.eu/youreurope...ent_en.htm )

Prometno in vozniško dovoljenje sta uradni dokument, ki veljata do izteka ali preklica s strani državnega organa. Zakon (po tem kar sem uspel raziskat) ne predvideva možnosti, da bi upravna enota dovoljenje preklicala, če bivališče odjaviš. Bom pa vesel, če me usmeriš na zakon, ki takšno pooblastilo uradnim organom da?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2304384

Strani: 1

anon-106528 sporočil: 298
[Glavni forum] Tema: Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?
[#2304427] 03.01.14 16:21 · odgovor na: mbalanti (#2304384)
Odgovori   +    4
[mbalanti]
> [bombi]
> Vozniško dovoljenje po odjavi stalnega prebivališča preneha veljati v 30 dneh.
> Lahko bi malo bolje preverili dejansko stanje.

Bombi, od kje ti ta informacija? Res je, da si skladno z zakonodajo dolžan dovoljenje zamenjati v roku 30 dni po menjavi stalnega bivališča. Če tega ne storiš, si v prekršku, kar pa ne pomeni da ti dovoljenej ne velja več. Sam že več kot 3 mesece nimam bivališča v Sloveniji. Tako prometno kot vozniško dovoljenje mi v evidencah še vedno veljata, preverjeno.

Tudi na strani EU trdijo enako: "If you move to another country, you can drive there with your current licence as long as it remains valid." (vir: europa.eu/youreurope...ent_en.htm )

Prometno in vozniško dovoljenje sta uradni dokument, ki veljata do izteka ali preklica s strani državnega organa. Zakon (po tem kar sem uspel raziskat) ne predvideva možnosti, da bi upravna enota dovoljenje preklicala, če bivališče odjaviš. Bom pa vesel, če me usmeriš na zakon, ki takšno pooblastilo uradnim organom da?
Jaz sem v tujini že leto in pol. Vmes so me tudi ustavili miličniki, pardon policisti, tudi eno manjšo kazen sem dobil :), tudi rental sem avtomobile v SLO, EU, USA in ni bilo z vozniškim nobenih problemov.
Veljavnost pri meni je 50 let, vsaj tako piše. Imam pa še staro paprino verzijo.
anon-25949 sporočil: 207
[Glavni forum] Tema: Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?
[#2304599] 03.01.14 22:38 · odgovor na: mbalanti (#2304384)
Odgovori   +    4
Taksen je bil odgovor uskuzbenke na UE ko sem hotel narediti spremembo stalnega prebivalisca v tujino.
Poleg tega pa lahko zamenjas SLO voznisko za katero koli EU. Jaz imam sedaj UK voznisko.

Strani: 1