Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-195846 sporočil: 3.006
Opeke ne primerjam z levico. Pravim pa, da bi morala biti levica taka, kot je Opeka. Saj konec koncev je iz tega tudi nastala. Iz revežev s smetišč, ki pa niso imeli Opeke in so jih zato zlorabili (nekako tako kot Sirce, pa tudi veliko Slovencev, ki so šli kot ovce na proteste).

Pa še o delovanju proti zakonom narave. Naj za primero postavim antibiotike. Seveda so koristni - nič nimam proti njim. Ampak človeška (beri farmacevtska) požrešnost je stvar prignala tako daleč, da bomo kmalu spet umirali zaradi turov - kot pred Flemingom, ker je vedno več bakterij rezistentnih. Za nekatere stvari obstajajo odlični naravni antibiotiki, proti katerim nobena bakterija ni razvila rezistence, pa je njihova uporaba označena skoraj za čarovništvo. Mi jih doma zelo uspešno uporabljamo. Ne morš verjet, kako učinkovita je čebula.

Ali pa reciva drugače: stvari spreminjamo in jih izumljamo, preden jih zares razumemo. In tako si skuhamo pizdarijo, ki tepe naslednje generacije.

Strinjava pa se v tem, da je tole pri nas - razen SDS - za prepovedat in pozapret. Skrbi me le, kakšen greben bi potem zrasel SDS-u in kaj bi dobili. Na kaj normalnega bo treba pa počakat še vsaj enih 50 let.
Zato nima smisla da se zdajle razburjava, ker tebe to preveč razkuri.

Tule pod našimi okni folk že skoraj ves teden neutrudno proslavlja. Poskusi se spomniti česa, kar bi proslavljali tudi mi ta malo manj ovčji in sporoči še meni.
Kaj takega proti krizi srednjih let, če se da. :)))

P.S. Pa ne poskušaj Andromede v kaj predelat, nam boš zelo verjetno kakšno Andromeda strain uvozil, he, he, he.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2301849

Strani: 1

anon-242092 sporočil: 5.152
čas vnosa: 30.12.13 12:28
[Kimsky]
Opeke ne primerjam z levico. Pravim pa, da bi morala biti levica taka, kot je Opeka. Saj konec koncev je iz tega tudi nastala. Iz revežev s smetišč, ki pa niso imeli Opeke in so jih zato zlorabili (nekako tako kot Sirce, pa tudi veliko Slovencev, ki so šli kot ovce na proteste).

Pa še o delovanju proti zakonom narave. Naj za primero postavim antibiotike. Seveda so koristni - nič nimam proti njim. Ampak človeška (beri farmacevtska) požrešnost je stvar prignala tako daleč, da bomo kmalu spet umirali zaradi turov - kot pred Flemingom, ker je vedno več bakterij rezistentnih. Za nekatere stvari obstajajo odlični naravni antibiotiki, proti katerim nobena bakterija ni razvila rezistence, pa je njihova uporaba označena skoraj za čarovništvo. Mi jih doma zelo uspešno uporabljamo. Ne morš verjet, kako učinkovita je čebula.

Ali pa reciva drugače: stvari spreminjamo in jih izumljamo, preden jih zares razumemo. In tako si skuhamo pizdarijo, ki tepe naslednje generacije.

Strinjava pa se v tem, da je tole pri nas - razen SDS - za prepovedat in pozapret. Skrbi me le, kakšen greben bi potem zrasel SDS-u in kaj bi dobili. Na kaj normalnega bo treba pa počakat še vsaj enih 50 let.
Zato nima smisla da se zdajle razburjava, ker tebe to preveč razkuri.

Tule pod našimi okni folk že skoraj ves teden neutrudno proslavlja. Poskusi se spomniti česa, kar bi proslavljali tudi mi ta malo manj ovčji in sporoči še meni.
Kaj takega proti krizi srednjih let, če se da. :)))

P.S. Pa ne poskušaj Andromede v kaj predelat, nam boš zelo verjetno kakšno Andromeda strain uvozil, he, he, he.
Ja, ampak levica ne more in noce biti taka kot Opeka, ker ima popolnoma drugacna izhodisca. Usmiljenje, solidarnost (beseda zadnje case iz znanih razlogov zal postaja psovka, kolikor ni bila ze prej) in ljubezen lahko temeljijo le na svobodni volji, ne pa na represiji, ki ljudi izenacuje v strahu in bedi. Levica, kot pravis, zlorabi ovcje in moralno sibke ljudi, natanko po nacrtu, kot ga je predlagal mosa pijade. Lahko bi rekli, da levica zlorablja potencial plemenitih in pozrtvovalnih custev za sprevrzene namene.

Glede antibiotikov je nemara res, kar pravis, kot tudi do neke mere drzi, da uporabljamo izume, ki jih se ne razumemo dobro. Ampak najbrz se drugace sploh ne da izumljati - ce bi cakali na popoln izum, tudi nepopolnih ne bi nikoli imeli.

Prepovedati in pozapreti, da. Levica pri nas brezvestno unicuje javne finance, ustvarja nevzdrzno poslovno okolje, unicuje ljudi in drzavo. Pri tem se posluzuje prav teh floskul, ki naj bi pricale o njeni zavzetosti za posteno druzbo: socialna povezanost, pravicnost in druge pravljice, ki ob hkratni odsotnosti minimuma pravne drzave normalnemu cloveku zvenijo kot najhujsi cinizem.

SDS mora imeti le vmesno vlogo, kot prototip stranke, ki je dovolj demokraticna, da lahko cloveku olajsa napore, ko skrbi sam zase. Dolgorocno pa tudi politika SDS ne more biti garant za prosperiteto, ker je svetovnonazorsko pac prevec zasocialajzana. Strinjam se, da bo za kaj zares normalnega treba pocakati se dolgo casa, 50 let se mi zdi celo malo. To je predvsem vprasanje vzgoje, ki pa gre zadnjih 70 let in se danes v bluzersko in luzersko smer. Ce bomo se par desetletij vzgajali disfunckionalne ljudi, ki na resnicnost gledajo skozi popaceno partijsko leco, se v 50 letih ne bo spremenilo nic.

Tale rajanja so res odvratna zadeva, jaz samo cakam, da minejo. Pojma nimam, kaj bi clovek proslavljal, mi je pa zelo kul Arturo Sandoval, sploh odkar ni vec v prvi vrsti screamer, hehe:

www.youtube.com/watc...1nOfbQ_GwU

Ce pa bi igral sax, bi ga hotel igrati kot ta model.

The Andromeda Strain? Ah, ne, no. :)

Strani: 1