Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-79735 sporočil: 16.531
[finigospod]
Kar čakal sem, da se boš oglasil Stanislav. Čeprav se tudi midva marsikdaj ne strinjava, pa moram priznati, da je s tabo precej lažje in prijetneje komunicirati kot z Valsidaladom. Njegovi teksti so predolgi, nerazumljivi, dostikrat izgublja rdečo nit in ni čudno, da se forumašem ne ljubi ukvarjati z njim. Moja izobrazba in moje delovno mesto mi dajeta neko širino, sploh na družbenem področju, tako da lahko trdim, da sem dobro informiran in razumem dogajanja v družbi, morda celo za odtenek bolje, kot povprečni forumaš, ampak kljub temu, Valsidalada dostikrat ne kapiram.

Ti imaš neko svojo idejo ( mimogrede, ali je res v celoti zrasla na tvojem zelniku?), ki jo dosledno zagovarjaš. Njena uresničitev bi pomenila pravo malo revolucijo, zato po moje ni uresničljiva. Bila bi celo unikum v svetu. Neuresničljive ideje mi že po naravi niso blizu. Rajši izhajam iz trenutne situacije in jo počasi spreminjam v smeri svojega cilja. Saj veš, korak po koraku.
O splošno sprejetih knjigovodsko računovodskih standardih za podjetja se nimava kaj strinjati, potrebno je samo ugotoviti, da je v generičnem pomenu besede tudi država podjetje in ji kot taki izdelati otvoritveno bilanco stanja.
Aktivo in pasivo.
Korak po koraku.
Kaj po tvoje spada v aktivo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2293483

Strani: 1

anon-322213 sporočil: 2.025
O tem sva enkrat že govorila. Poskusiva še enkrat. V aktivo bilance spadajo sredstva. Ta delimo na osnovna sredstva, nepremičnine, finančne naložbe in poslovne terjatve. V aktivi so še zaloge in denarna sredstva.

Pod katero postavko boš vnašal premoženje države, se odloči sam.

Pasivo bilance predstavljajo obveznosti do virov sredstev. Aktiva in pasiva bilance morata biti izravnani.

To so podatki iz bilance stanja. Poleg te poznamo še izkaz poslovnega izida iz katerega razberemo, ali je podjetje dobičkonosno ali ne.

Strani: 1