44 min
Stroški oklestili dobiček BMW
59 min
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
2 uri
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
5 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
5 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
5 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
5 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov
7 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let
7 ur
Kako Krka in Novartis Slovenija povečujeta učinkovitost in dodano vrednost?
13 ur
Na trgu dizelskih dostavnikov kitajski maxusi tečejo le na elektriko
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Cupra formentor in leon z novim obrazom dobivata tudi novo srce
16 ur
Evropsko računsko sodišče: izterjava nepravilno porabljenih sredstev traja predolgo
16 ur
Top službe – Cosylab, IJS, Novartis, NLB, Petrol, SŽ, Toyota Adria
17 ur
Luka Mesec je šel z vlakom do Bruslja. Si zasluži aplavz? 6
18 ur
Pred sezono oddajanja vikendov na Hrvaškem: to preverja Furs 1
19 ur
Država izdala zakladne menice: varčevalska vnema popušča
19 ur
Kako sta Lidl Slovenija in Atlantic Droga Kolinska uspešna pri »G« v ESG 1
20 ur
Novosti na nepremičninskem trgu: Kje bodo nova stanovanja v Ljubljani? (Oglas)
20 ur
Bodo stavkajoči na upravnih enotah ostali brez plač? 3

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-214372 sporočil: 3.048
Zadnja sprememba: anon-214372 14.12.2013 23:54
[Damjan2006]
>Glede privatizacije bank je analitik Simon Mastnak izpostavil dejstvo, da bi trenutno za banke dobili veliko manj kot smo vanje vložili. "Nemogoče je pričakovati, da bi bila kupnina enaka knjigovodski vrednosti," je dejal.

Po TV se sedaj "producirajo" razni finančni analitiki, kaj narediti z denarjem v dejanskem življenju pa kažejo svojo pravo plat. Kateri ekonomist pa predlaga prodajo nečesa za manj, kot je vredno. Samo podkupljeni (slovenski?) ekonomisti lahko to rečejo. Vzemimo primer, terme Rimske toplice prodaja človek za 9 milijonov, v terme pa je bilo vloženo 45 milijonov. Torej je njihova vrednost najmanj 45 milijonov, ali so si pa takrat vsi omastili brke, ko so kradli kredite. In tistemu stečajnemu upravitelju, ki je svojo firmo zagonil, jaz ne bi dovolil niti, da bi bil nočni portir v termah Rimske toplice. Hipoteka na termah (45 mio) mora ostati kupcu, za kupnino je prejel terme s hipoteko.
To si ti zelo po svoje predstavljaš, z resničnostjo pa nima veze - kupca bi terme po tvojih željah stale 54 mio (9 + 45 mio).

Če jaz na parceli, vredni 100k, vzamem kredit 100k in zgradim hišo za 50k, 50k pa zapravim, ne morem prodajati hiše za 200k. Če sem se zraven še nategnil in parcelo preplačal, da je danes vredna samo še 50k, potem je hiša vredna točno 100k. Če sem 20k porabil za marmor na dvorišču, hiša je pa iz blata, jo bom pa težko prodal za 80k. In če noter živi stara mama z dosmrtno pravico (zaposleni), je vredna 20k.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2293144

Strani: 1

anon-96090 sporočil: 1.218
[naporen]
To si ti zelo po svoje predstavljaš, z resničnostjo pa nima veze - kupca bi terme po tvojih željah stale 54 mio (9 + 45 mio).
Takole lahko pa ne bi šlo, če bi bil pravosodni sistem urejen. Firma je šla v stečaj, ne pa nepremičnine in koncesija za vodo. Iz stečajne mase firme se poplača banke (45 mio - 9 mio), torej ostane hipoteka 36 mio na nepremičninah. Kupec je dobil firmo Rimske toplice v last skupaj z koncesijo za vodo, nepremičnine so tudi njegove, vendar obremenjene z 36 mio hipoteko. Ker če bi bilo drugače, bi tistemu, ki mu je stečajna upraviteljica prodala hišo za pol cene, morala vrniti denar za kupnino, pa ga ni, saj ga je vzela banka, ker je imela hipoteko na hiši. Posel Rimske toplice je treba OBVEZNO še enkrat preučiti. Pa še to, koliko je zaslužil kot stečajni upravitelj Dolamič, ke je zapravil minimalno 36 milijonov na hipotekah + vse, kar nekdanji lastnik dolguje dobaviteljem in delavcem.
Če jaz na parceli, vredni 100k, vzamem kredit 100k in zgradim hišo za 50k, 50k pa zapravim, ne morem prodajati hiše za 200k. Če sem se zraven še nategnil in parcelo preplačal, da je danes vredna samo še 50k, potem je hiša vredna točno 100k. Če sem 20k porabil za marmor na dvorišču, hiša je pa iz blata, jo bom pa težko prodal za 80k. In če noter živi stara mama z dosmrtno pravico (zaposleni), je vredna 20k.
Primer nakladanja, kot smo ga vajeni od tistih, ki vse opravijo z LEVO roko. Če imaš parcelo vredno 100k, na njo nikoli ne boš dobil 100k kredita, sploh pa če že sam ocenjuješ, da so te nategnili pri nakupu parcele. Če je hiša na tvoji parceli vredna 50k namesto 100k, je potem tvoja enota vredna 150k, kar bi ti prineslo nekaj možnosti, da dobiš 100k kredita, ampak moraš hišo s staro mamo vred že imeti gor. Tako da si raje kupi namesto parcele in hiše Tomos moped in raznašaj časnike ali mleko zjutraj.

Strani: 1