Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Informbiro za janeze

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12

jezst sporočil: 4.758
[#2271126] 17.11.13 15:03
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: jezst 17.11.2013 15:06
[Dejan Steinbuch]
Ali se spodobi prati umazano perilo pred tujci?
Dejan, doma se pač ne da, saj si sam ugotovil. Alternativa pa je veliko bolj kruta in krvava. Hočeš reči, da bi ti to bolj ugajalo?
Vsaka normalna in zrela družina svoje probleme rešuje doma.
No, mi očitno nismo normalna družina, tudi to si že ugotovil. Kako pa dostikrat rešujejo probleme v takšnih družinah, pa lahko bereš v črni kroniki ali včasih celo na naslovnicah...

Glede na to, da ne gre za poročanje, ampak za komentar, me zanima, kaj ti predlagaš. Nekako se mi zdi, da se pogrezaš v vsegliharstvo tudi ti...
jezst sporočil: 4.758
[#2271136] 17.11.13 15:34 · odgovor na: (#2269786)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: jezst 17.11.2013 15:44
[FesjtCook]
Zaradi postopanja do Kovača in Elikana protestno zapuščam forum Financ.

Moderatorje naprošam, da iz baze izbrišejo moje uporabniško ime.

Resnica osvobaja! Naj živi svoboda!
Izpod tvojih prstvov v možgane vsakega naročnika!

p.s.
Na žalost je veliko naročnin v JU in državnih podjetjih, pa veliko "marketing" denarja je na mizi, zato so Finance postale Flance. Ni bilo drugega za pričakovat. Komunisti obvadajo. Morda se bo zadeva preselila na kakšen Reporter, če bodo zadevo online dobro postavili.

Pp.s.
Vidim, da je en par flancarjev danes dežurnih tu na forumu... A so že izredne razmere in se vsi tresejo za svoje službice? Dog eat dog in to?
jezst sporočil: 4.758
[#2271138] 17.11.13 15:36 · odgovor na: anon-307500 (#2269791)
Odgovori   +    7
[moonriver]
In kaj tako škandaloznega naj bi v resoluciji izrekla ELS/EPP, da si je prislužila tak podalpski pogrom?
RESNICO.
jezst sporočil: 4.758
[#2271140] 17.11.13 15:42 · odgovor na: anon-307399 (#2269812)
Odgovori   +    8
[GrooverCleveland]
*****
Đabe se mi pogovarjamo s Steinbuchom!
Ja, še eden na podrepniški šitlisti. Zanima me samo še, do kdaj bo TadejK vztrajal...
jezst sporočil: 4.758
[#2271142] 17.11.13 15:48 · odgovor na: anon-101299 (#2269824)
Odgovori   +    6
[sivi pinot barique]
Verjetno si mislil na sodbo v zadevi Balkanski bojevnik,ko smo po dolgotrajni mednarodni akciji uspeli zakačiti balkanske rođake s tonami kokaina in jih nato ob pomoči tovaršev Podbregarjev uspešno izpustili na prostost
Pa kaj misliš da tisti čefurji zadevo na svojo roko furajo, mimo glavnega mafijskega šefa? Yeah right!
Gustl sporočil: 13.631
[#2271151] 17.11.13 16:26 · odgovor na: (#2271026)
Odgovori   +    1
[aktion]
> [Gustl]
> > [aktion]
> > > [aktion]
> >
> > >
> > > Posebna kovaška merila po meri Flanc.
> > > Gustl pač ni solidaren s kolegi ampak leze Simoni in okroglemu.
> >
> > Ko napišem kritiko Flancam, takoj dobim minus. Imam Gustlna ns sumu!
>
> Ja, med menjavo strani na tenisu vedno na hitro se minuse potalam. Potem bolje serviram.

Ja, kaj čemo. Elita B dopldne igra tenis, elita A pa golf. Drugorazredni pa crkavajo. Če delajo ali pa če so brezposelni.
Torej po tvojem imamo vsi enake zelodce in smo vsi glih. Jaki ste mi vi desnicarji....
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2271153] 17.11.13 16:29 · odgovor na: mimoidoci (#2271064)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.11.13 16:15
[mimoidoci]
> [kirman69]
>
> Pozitivne omembe partizanskega upora in Tita najdeš recimo v "Borbi za Evropo" Chesterja Vilmota, katerih pa tule že zavoljo svojih mentorjev ne smeš omenit.
>
> Gauderian in Mainstain (ki je kljub svoji vojaški briljantnosti bil navaden prasec),


Se vidi, da si izjemen ekspert za zgodovino. Priimke nemških generalov si narobe prepisal. Prav tako priimek avstralskega vojnega dopisnika.

Iz glave pa nisi pisal, ker iz tvojih zbranih del jasno izhaja, da jo potrebuješ kvečjemu pri prakticiranju homoerotične 69.
To zato, ker sem pisal iz glave in ne po copy paste. Kolikor se delaš brihtnega, bi to lahko takoj ugotovil.
anon-242092 sporočil: 5.152
[#2271156] 17.11.13 16:30 · odgovor na: anon-35163 (#2271111)
Odgovori   +    8
čas vnosa: 17.11.13 15:22
[mataj]
> [RJSlo]
> "pravih zgodovinarjev, akademikov, SAZU, itd."

Pravih?

Kako ugotoviš kateri zgodovinarji, akademiki itd so pravi in kateri napačni?
Zelo preprosto: tisti, ki relativizirajo zlocinca broza in glorificirajo partizanarsko-komunisticni genocid, kar jim ze izza casov komunisticnega rezima prinasa blagostanje in druzbeni ugled, gotovo niso pravi. Toliko manj so pravi, ce svoje "zgodovinopisje" ocitno zlorabljajo za aktualno politikanstvo, ki je voda na mlin nelustrirani komunisticno-mafijski nomenklaturi, od stare garde, kot je Giovanni Della Terra, preko ambicioznih komsomolcev "biznismenov", kot je golubitch, do pahorjanskih omladincev, ki so bili ze v zibelki doloceni za partijsko kariero, po nacelu negativne selekcije. Nikakor ne tako, kot nek marginalni omladinac Janez, ki je ze zgodaj, v mladih (in zblojenih) letih spoznal, da je kadrovanje v najvisje partijske strukture strogo predestinirano in poteka po hard core "krvni" liniji. Ne more biti vsak Janez partijski chief! Chief je lahko skoljc, Lux ali borut, Janez pa ne!

Malo me je zaneslo, vrniva se na izhodisce - primeri nepravih, laznih zgodovinarjev: repe, pierazzi. In plejada drugih, ki v udobni anonimnosti, od flozarskih do politicnih fakultet, od osnovnih do srednjih sol, skrbijo za "korektnost" zgodovine, falsificirane po meri nelustriranih tovarisev, brkacev in drugih hujskacev, katera obenem skoduje vsem, ki to perverzijo placujemo z denarjem nastalim na pravem, ne kucanistcno reguliranem trgu. Dvoplastno skoduje: skoduje v smislu, da je od mladih mog indoktriniran clovek nebogljen in opravilno nesposoben, saj mali clovecek, ta ultimativni cilj vseh demokraticnih socialaizmov iz kucanisticnega inkubatorja, ki mu blagohotno namenja zatohel zrak, ni sposoben skrbeti zase, lahko se le dere na Lazgosah in hodi v drzavno sluzbico po placico. Druga vidik skodljivosti pa je denarna cena te "zgodovinopisne" perverzije, ki je del sirsega problema prenapihnjenega JS in ki iz generatorjev dodane vrednosti dela talce koruptivne naveze komunisticno-razbojniskih struktur na eni ter omenjenega volilnega fetusa na drugi strani.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2271160] 17.11.13 16:31 · odgovor na: mutla (#2270994)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 17.11.13 10:00
[mutla]
Ja, samo naši sodniki še vedno "izrekajo sodbe v imenu ljudstva." Torej?Svoje odločitve skrivajo za hrbti nas, ki smo menda ljudstvo. Kako prikladno, kajne?
Bi bili "izreki sodbe v imenu Janše" kaj bolje zate? ;)
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2271165] 17.11.13 16:32 · odgovor na: anon-245582 (#2271062)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.11.13 16:29
[RJSlo]
Tebi in mataju bi toplo priporočal, da prebereta nekaj zgodovinskih knjig "pravih zgodovinarjev, akademikov, SAZU, itd." Ker res trosita vedno več bedarij in neumnosti. Alenka Nedog, Ljudskofrontno gibanje..., Zgodovina Slovencev, CZ, itd.

P. S. Hitler je bil zadnji v vrsti. Seveda pa "branik SZ" pred napadom imperialistični sil na SZ oziroma ZSSR.

P. S. S. Tolikokrat zapisano vprašanje:"Zakaj nista VB+Fra podpisali sporazuma z ZSSR? Kaj so v tistih letih delali Nemci na tleh SZ? Kako je bilo urejeno zapiranje antinacistov v SZ in antistalinistov v D? Itd.

Ker imam pri roki knjigo še odgovor najobj glede posojila o katerem sva debatirala pred kakšnim letom:

C.L.Sulzberger, Druga svetovnja vojna. Str. 132 - 134, Pomoč ZDA v posojilu in najemu, marec 1941- september 1946. Zakon HR - 1776.

S tem zapisom se posljavljam od tega foruma. Hvala vsem za uvidevnost
in potrpljenje z mojo malenkostjo. Če sem koga užalil se vsem opravičujem. Lep dan še naprej!
PRAVIH zgodovinarjev in akademikov? Tako lepo si to povedal, da bolje res ne bi mogel. Zato ti ta svoja topla priporočila kar lepo obdrži zase in za svoje kvizlingoljubce. Piškotom iz dežmanove pečice in ostalim izdelkom majerjevih kriptokomijev & rodetovih ekonomskih uspešnežev večina pač ne verjame.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2271169] 17.11.13 16:41 · odgovor na: anon-242092 (#2271156)
Odgovori   +    3
Kriteriji za "pravost" in "nepravost" zgodovinarjev so torej politični. Se mi je zdelo.
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2271171] 17.11.13 16:47 · odgovor na: anon-295127 (#2271153)
Odgovori   +    8
[kirman69]
> [mimoidoci]
> > [kirman69]
> >
> > Pozitivne omembe partizanskega upora in Tita najdeš recimo v "Borbi za Evropo" Chesterja Vilmota, katerih pa tule že zavoljo svojih mentorjev ne smeš omenit.
> >
> > Gauderian in Mainstain (ki je kljub svoji vojaški briljantnosti bil navaden prasec),
>
>
> Se vidi, da si izjemen ekspert za zgodovino. Priimke nemških generalov si narobe prepisal. Prav tako priimek avstralskega vojnega dopisnika.
>
> Iz glave pa nisi pisal, ker iz tvojih zbranih del jasno izhaja, da jo potrebuješ kvečjemu pri prakticiranju homoerotične 69.

To zato, ker sem pisal iz glave in ne po copy paste. Kolikor se delaš brihtnega, bi to lahko takoj ugotovil.

Ja pa saj sem ti napisal, da bi bilo to sicer možno, če ne bi imel glave bolj za okras.
macon sporočil: 12.861
[#2271173] 17.11.13 16:53 · odgovor na: (#2271058)
Odgovori   +    5
[valsidalado]
> [5-RA]

Kvizlingi so bili več ali manj pasivni. Naši pa ne. V tem je problem. So kar lepo izrabljali okupatorja za svoje namene, okupirali okupatorja. Če jim jih ni uspelo izrabiti (ker okupatorju pač ni bilo do tega, da bi bili ravno zločinci), so pa določene stvari sami opravili. To tezo sem enkrat tule že utemeljil z nekim spominom, ki ga ne bi ponovno onečastil s to neumno debato. Vseeno še enkrat: cel dan je nek kmet cukal za rokav Nemce, naj pobijejo neke ranjene partizane v neki votlini, pa tega Nemci niso storili in so tega bedaka le čudno gledali. Nazadnje je ta butelj nad butlji, ta špeckahla, ki se je bala za svojo rit, naletel na svoje, na belčke... Danes pa ti isti oz. njim podobni volijo oblastne, ker se tudi s tem želijo predvsem okoristiti, maščevati ipd.

Sprava pa taka, neka zaobljuba, da se zločinov v bodoče ne bo več počelo!
Kmet je cukal neke vojake, ki niso imeli befehla, če bi pocukal stotnika bi bilo verjetno drugače. Bi padel befehl. SSovski bi bil nedvomno po kmetovi želji ampak tukaj pri nas jih razen nekaj enot SS policije ni bilo. Splošni sklepi, ki jih izpeljuješ na podlagi tega spomina, niso ravno relevantni. Poleg tega ne veš, kake izkušnje je imel pred tem kmet z rdečezvezdaši.
macon sporočil: 12.861
[#2271183] 17.11.13 17:09 · odgovor na: anon-295127 (#2270998)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: macon 17.11.2013 17:29
[kirman69]

Nacisti so poslali svoje enote na Balkan zato, ker:

a) da rešijo vojaški fiasko Italijanskega izkrcanja, duceja in njegovo Italijansko rit pred pobesnelimi Grki.
b) da se dokopljejo naftnih polj v Romuniji
c) da pridobijo čim več Balkanskih državic na svojo stran.
d) da zaščitijo "mehki trebuh" južne Evrope pred možnim izkrcanjem zaveznikov.
Recimo, da je bilo tako.
Stalingrad se je zgodil popolnoma naključno. Armadna skupina A se je na svoji primarni poti proti naftnim poljem na Kavkazu tam slučajno zataknila. In tudi Sovjeti mesta na začetku niti niso imeli namen braniti.
Tudi res.
Epski partizanski upor na ozemlju bivše YU je vezal ca. 21 divizij sovražne okupatorske vojske (= vaših in tvojih prijateljev & idolov). Med njimi nekaj prvorazrednih, ki jih Wehrmcht zaradi tega ni mogel uporabiti na drugih frontah.
Za partizane so bili zadosti četniki in ustaši, ki so se pobijali tudi med sabo. Drugače so bile nemške divizije tukaj na večmesečnem popolnjevanju, ko so jih vsake toliko zamenjali na fronti in jim je manjkalo po pol moštva in še več tehnike. Enake sestave so bile v Franciji vsaj do 1943.

Za vajo so jih potem pošiljali na hajke za komunisti. Možno, da je bilo dolgo ena redkih tukaj operativnih nemških divizij SS gorska Prinz Eugen, ki je bila sestavljena iz jugoslovanskih Nemcev in zaradi njihovega znanja jezika in poznavanja dežele bolj koristna tukaj.

Cifre ti povejo, da je to o komunističnem vezanju nacijev propagandna bučka. Samo četnikov je bilo več od partizanov do 1944. Ena divizija je rabila nastanitvene kapacitete večjega območja in več taborov. Niso bili v enem kvadratnem taboru kot rimska legija. Nemške divizije so imele več ljudi kot ruske, angleške ali ameriške.

Ker nisi prebrala Iana Kershawa samo ti, le za opozorilo. On je biograf in temu primerno omenja vojaške bitke le zelo nasplošno in mimogrede, ni raziskovalec, analitik vojnih bitk. Pozitivne omembe partizanskega upora in Tita najdeš recimo v "Borbi za Evropo" Chesterja Vilmota, katerih pa tule že zavoljo svojih mentorjev ne smeš omenit.

Gauderian in Mainstain (ki je kljub svoji vojaški briljantnosti bil navaden prasec, glej I. Kershawa v poglavju o zasedbi Poljske) nista imela z aramadno skupino E nič, saj nista bila zadolžena za Balkansko bojišče, Rommel je bil v Afriki.
Guderian, Manstein... vsaj prav prepiši.
Gustl sporočil: 13.631
[#2271184] 17.11.13 17:15 · odgovor na: anon-223274 (#2271181)
Odgovori   +    2
[zvonkass]
rdeče kmerovske Flance, zahtevam, da mi ukinete račun na vašem forumu...

A nisem bil dovolj jasen?
Relax. Ne morem sam. Bo.
anon-242092 sporočil: 5.152
[#2271185] 17.11.13 17:15 · odgovor na: anon-35163 (#2271169)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 17.11.13 17:04
[mataj]
Kriteriji za "pravost" in "nepravost" zgodovinarjev so torej politični. Se mi je zdelo.
Seveda so kriteriji politicni, sprenevedavec. Politicni zgodovinarji pa so nastali takrat, ko so razbojniski komunisti na protipraven nacin uzurpirali oblast, s pobijanjem, zaseganjem zasebne lastnine in ustrahovanjem prebivalstva. Druzbenopoliticni delavci, med katerimi so vsekakor tudi politicni zgodovinarji, so bili nujno potrebna nadstavba totalitarnega rezima, ki je svojim zlocinom preko lazne, rezimsko cenzurirane zgodovine, dajal legitmnost, kar je aktualno se danes in bo aktualno se toliko casa, dokler bo dovoljeno brkacem in drugim teroristom po Lazgosah opevati lazna partizanska junastva. Kaj niso Lazgose naravnost solski primer manipulacije zgodovine po politicnih zgodovinarjih, ko pa vendar obstajajo detajlna pricevanja krajanov, ki "junastvo" prikazejo v povsem drugi luci; kot poniglavo provociranje Nemcev, za katerega so vedeli, da se bo koncalo z represalijami nad civilisti, na kar so hostarske bandite opozarjali tudi krajani? Kako pa gre uradna verzija, ta, ki se jo vsako leto opeva v posmeh civilnim zrtvam partizanarskih pizdarij?

Si sploh zmozen razpravljati o ocitnih zlocinih, ne da bi na dan privlekel tisoc relativizacij in opravicil zanje? Kdo te placuje in koliko?
macon sporočil: 12.861
[#2271193] 17.11.13 17:28 · odgovor na: anon-302297 (#2271047)
Odgovori   +    3
[5-RA]
> Pred leti sem brskal po "Enciklopediji leksikografskog zavoda", ki je izhajala v drugi polovici 60. let v Zagrebu. Zanimali so me Hitlerjevi generali in maršali. Omenjaš jih nekaj postov nazaj. Vsi ti so predstavljeni kot najslabši ljudje, čeprav vemo, da so bili samosvoji in s kulturo na visoki ravni. Po spominu, ne vem, če je bil to von Rundstedt, je gladko zavrnil Hitlerjevo povelje, da je treba ob umiku Pariz razrušiti. Razglasil ga je za odprto mesto. Enako je bilo pri nekem drugem generalu z Rimom. Tudi to mesto je razglasil za odprto mesto. Se pravi, da se teh mest ne brani, ampak se jih zapusti. Generali so predobro vedeli kaj ti mesti pomenita za Evropo in njeno kulturo.
>
> Nikakor pa ne morem razumeti in doumeti, kaj nekateri mislijo, ko še danes napišejo, da bi pri nas govorili nemško, če ne bi bilo tita. Bi Nemci kljub prezpogojni kapitulaciji ostali pri nas? Bi morda del Slovenije dobili Avstrijci? Je pa obratno res. Pogoj, postavljen od Angležev je bil, da mora jugo armada takoj, ko dobi vrnjene domobrance, zapustiti Koroško. In jo je takoj, ko so Angleži začeli vračati domobrance.

Tisti vojaški liderji, ki so po vojni lahko pisali spomine in po prestani kazni živeli kot svobodni državljani (večinoma v ZDA)niso počeli svinjarij...vojna je vojna, vendar pruska šola jih je naučila reda in etičnih norm. Popolnoma druga pesem so bile SS enote in politično nastavljeni kadri, ponavadi so prišli po bitki in ,,počistili,, teren.
Manstein, ki je bil eden najbriljantnejših generalov (field marshal) in bil med planerji za invazijo čez Ardene, Francijo, zadolžen za SZ, (Glavni pri bitki za Kursk)Reševal je Paulusa pri Stralingradu (celo uspel narediti koridor za umik) pa Adolf ni dovolil, v glavnem vojaški genij, ki je bil v stalnem konfliktu s Hitlerjem in bil tudi odpuščen 1944.Če se prav spomnim pa je bil na začetku vojne v general štabu pri von Rundstedtu. Po vojni je bil obsojen na 18 let in nato zamanjšano na 12 let...kar je za nekoga na njegovem položaju, ki je bil tako močno vpleten v samo dogajanje ...malo. Tudi on ni izpolnjeval Hitlerjevih ukazov o recimo streljanju ujetih političnih komisarjev brez vojaškega sodišča in podobne zadeve. Sicer ti pa priporočam njegovo knjigo LOST VICTORIES in ti bo jasno v kaj vse se je Hiler vtikal, kako težko je bilo delati z njim in kašne absurdne ukaze so morali ubogati in nazadnje so končali kot so.
Recimo tale je zanimiv: največji obrambni general wehrmachta
en.wikipedia.org/wik...d_Heinrici
Ni hotel streljat ujetih komisarjev in pred umikom uničiti Smolenska.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2271206] 17.11.13 17:52 · odgovor na: anon-35163 (#2271046)
Odgovori   +    3
[mataj]
> [sstanislav]
> > [mataj]
> > Samo eno upanje je: Psihoti na oblasti na splošno niso preveč navdušeni nad tem, da bi ostanek svojega življenja preživeli zaprti v luksuznem jedrskem bunkerju v družbi sebi enakih.
>
> Tako upanje je prazno, kajti ti psihoti vidijo tvojo grožnjo samo v filmih, ki jim ne verjamejo.

Glede na to, da imajo prst na knofu, ni razloga, da grožnji ne bi verjeli.
V računalniški dobi je dovolj, da ima kak fanatik prst na mobi računalniku.
Ni problem v komandi, problem je v instalirani rušilni moči.
najobj sporočil: 32.017
[#2271207] 17.11.13 17:52 · odgovor na: Endimion (#2271101)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.11.2013 18:07
[Endimion]
> [najobj]
> > [Gustl]
> > > [rubec]
> > > Keri sorta majmuna je tebe rodila majmun? Daj oglasi se Nešinjel Điografiku da končno vidim eno dobro reportažo.
>
> > Naslednjic si v cakalnici. Lp, Gustl
> ... čuj, Gustl ... evo, mene pa čisto neodvisno od totega konkretnega grozljivega kriminalnega dejanja zanima, če je tota tvoja čakalnica za forumske kriminalce "lifetime" ali pa si ti vseeno malo bolj milosten in je kazen vendarle časovno omejena ? ...
>
> P.S.: včasih si napisal tisto znamenito "naslednjič boš lahko pisal na praznik dela" in je bilo vsem vse jasno, zdaj pa živ krst nič ne ve ... pizda, še na avtocesti veš, kdaj imaš prekratko varnostno razdaljo in za koliko boš napolnil proračun ...
čuj najobj. Mislim, da je odvisno od primera do primera. Moja osebna izkušnja je, da ko sem nekomu zinil, da je bolan, je moj post letel v večna lovišča, preko PM pa sem dobil obvestilo, da naj malce pazim. Ker sem šel predaleč. Nisem šel v Terme Banovci takoj.

Sem pa enkrat prebral tu.. da ma čakalnica nekak 3m rok trajanja. Naj me naše vsevidno oko popravi, pol k bo spet zamenjal stran pr tenisu :) Tako da po mojem je najprej opozorilo, pol počitnice v Banovcih, na koncu pa gulag v Banovcih...

Morm pa priznat, da ma Gustl visok prag tolerance. Glede na to, kako nizko lahko pade tu raven debate, je precej prizanesljiv do občestva. Če bi bilo po moje, bi jih pol falilo. Eni o tekovinah, eni o delnici države in dividendi (In soli), eni skoz o 21 predlogih za boljši jutri. Spet nekdo o javnem kapitalu, ki ni javen ne državni ampak sam v nekem upravljanju,... Pa potem tisti, ki odjavljajo naročnino na Finance 1x na teden... (Pri čemer pozabljajo, da je prvi pogoj da odjaviš naročnino dejansko to, da jo sploh imaš)... Ma Gustl kar živce, dajva mu priznat, jaz bi bil bistveno bolj neusmiljen. Ne zato, ker mi gre večina (i)lustratorjev, in nekih nabijačev tu na živce, ker izven svojega kurnika niti niso sposobni videti.. Naj trobijo, kar pač trobijo. Just stick to the point.

Vseeno se mi pa zdi da daje forum temu časniku.. nekaj več. Hecno.. tu lahko tudi novinarja pričujočega časnika nekam pošleš, ko mu dokažeš da nit prepisat ne zna nekega tujega vira.. Pa te zato ne križajo. Niso tako prekleto zaverovani sami vase, kot kak drug medij. In kritiko, če je izražena na normalen in kulturen način, vedno sprejmejo. Vsaj moja osebna izkušnja je taka. Brez foruma, bi bilo to bolj ubogo. Tu pa se lah krešejo mnenja, ideje, debate. Še vedno boš našel padalce ki bodo rekli "da vpičkumater so vsega krivi komunajzerji, jutri odjavljam..." a tiste mentalno že sam sfiltriraš.

Gustl, keep doin the good work... :)
... evo, podpišem v kompletu ...

P.S.: mene sploh ne moti, če mi oni rubec reče, da sem za njega obična pederčina in mi ob tem tudi pove, zakaj tako misli ... jebiga, če mu jaz kot obična pederčina delujem v terapevtske namene in mu je potem lažje pri srcu, naj mu bo lažje ... ja, me pa na trenutke res znervirajo dežurni forumski kreteni, ki svojega drugačnega mnenja ne znajo utemeljiti niti z eno samo besedo, ampak se pod post svojih forumskih "sovražnikov" preprosto poserjejo z minusom in grejo brez besed dalje iskat nove "žrtve" ... evo, če bil jaz Gustl, bi vsaki minus vezal na komentar ... khmm, in sem tudi ziher, da je Črtu "pisofkejk" to sprogramirat ...
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2271208] 17.11.13 17:57 · odgovor na: (#2271045)
Odgovori   +    0
Volilni glas, s katerim ne moreš ekonomsko kontrolirati tistega, ki si mu ga dal, ne velja nič.
Endimion sporočil: 10.436
[#2271215] 17.11.13 18:19 · odgovor na: najobj (#2271207)
Odgovori   +    0
Čak da Črt prleti iz Prekmurja.... se za pir meniva od pomladi, preden je pobegnil "Preko Mure, preko Drave".. ga bom zih žical za kaj takega...

Ni slaba ideja...

Priznaj pa, da je te odvisnike od onaniranja ob progasto pikčastih bitkah.. prav zanimivo brat.. ni optimalno. je pa smešno.

Murphy deluje... ;)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2271222] 17.11.13 18:35 · odgovor na: anon-242092 (#2271185)
Odgovori   +    4
[oQI23IDCN0948R]
> [mataj]
> Kriteriji za "pravost" in "nepravost" zgodovinarjev so torej politični. Se mi je zdelo.

Seveda so kriteriji politicni, sprenevedavec. Politicni zgodovinarji pa so nastali takrat, ko so razbojniski komunisti na protipraven nacin uzurpirali oblast,
Aha. Prej so bili pa vsi zgodovinarji "pravi".
Kaj niso Lazgose naravnost solski primer manipulacije zgodovine po politicnih zgodovinarjih,
Janševistična neozgodovina okoli Dražgoš je šolski primer opravičevanja napadalne vojne in masakriranja civilnega prebivalstva.
Si sploh zmozen razpravljati o ocitnih zlocinih, ne da bi na dan privlekel tisoc relativizacij in opravicil zanje?
To si samo domišljaš. Tebi se nimam kaj opravičevati.
crt sporočil: 27.382
[#2271223] 17.11.13 18:38 · odgovor na: Endimion (#2271215)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 17.11.2013 18:43
[Endimion]
Čak da Črt prleti iz Prekmurja.... se za pir meniva od pomladi, preden je pobegnil "Preko Mure, preko Drave".. ga bom zih žical za kaj takega...
rece se - preko drave, preko drine u tri picke materine :)

povsem napacno pa bi bilo misliti, da tam ni racunalnika. bil je adsl prej kot pa okna in vrata. ker je to vitalni del hise, ono dvoje manj.

in ja, je simpl za sprogramirat. vendar je treba prepricat najprej gustla vsebinsko. in vsebinsko je tako, da khm... recimo ce vprasas mene, bi rekel, da je to nekolko rizicna ideja :) ker potem dobis obsedenca, ki mu je ogromno do dajanja znakcev, ti pa si povzrocil, da mora, da bi to lahko naredil, kaj napisati. v optimisticnem pricakovanju, ki potem sreca realnost.

ce bi se ze sli kaksne posege tu, bi jaz uvedel dnevno kvoto. ki se, ce ni bila porabljena, ne prenasa. zdaj pa naj vsak sam razmisli, ali mu je vec do minusarjenja tistih, ki jih rad minusari, ali do plusarjenja tistih, ki jih rad plusari. in ce od silne dileme pride v paralizo in ne more narediti nic od tega, tudi ok.
Priznaj pa, da je te odvisnike od onaniranja ob progasto pikčastih bitkah.. prav zanimivo brat..
tako zanimivo je kot gledat golobe srat. recimo da ce to prvic vidis, je se nekaj na tem, kmalu pa vec ne.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2271224] 17.11.13 18:38 · odgovor na: (#2271195)
Odgovori   +    1
[minuteman]
> [mataj]
> Če res vlada- kaj še počne v Murglah? Kako to, da se ni preselil v kak dvorec na deželi, tako kot ostali zakulisniki?

Saj je dosti zakulisnikov v murglah ali pa v običajnih blokovskih stanovanjih. Kaj ima to veze?
Seveda ima. Smisel vladanja je kontrola nad denarnim tokom. Kučan ga ne usmerja k sebi, torej nima dejanske oblasti v rokah.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2271226] 17.11.13 18:39 · odgovor na: anon-35163 (#2269834)
Odgovori   +    7
[mataj]
> [sivi pinot barique]
> > [mataj]
> > To resolucijo moramo razumeti predvsem kot zanimivo lekcijo o tem, kako EPP razume neodvisnost sodne veje oblasti.
>
> Verjetno si mislil na sodbo v zadevi Balkanski bojevnik,ko smo po dolgotrajni mednarodni akciji uspeli zakačiti balkanske rođake s tonami kokaina in jih nato ob pomoči tovaršev Podbregarjev uspešno izpustili na prostost

Verjetno si mislil da bi morali prositi tovariše iz EPP da naredijo red v našem sodstvu.

Nič takega ne bi bilo, če bi ga pomagali narediti. Sami tega očitnoi nismo sposobni.
Tudi za naciji je bilo treba vzpostaviti red oziroma pošteno sodstvo.
Ali meniš, da je partijsko sodstvo pošteno že po aksiomu o nezmotljivosti partije, ki ga je od A do Ž postavila?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2271227] 17.11.13 18:40 · odgovor na: (#2271198)
Odgovori   +    1
[aktion]
> [mataj]
> Še en primer tega je damaščansko jeklo. Zahodna metalurgija je to kvaliteto dosegla šele proti koncu 19 stoletja. Analize kažejo, da gre za volframovo jeklo, ojačeno s karbonskimi nanocevkami. Volfram... ajd, okoli Damaska so neka nahajališča, ampak kako jim je uspelo narediti nanocevke, pa še zdaj ni nikomur jasno.

Še dobro, da so Kitajci prehiteli Damaščane in Indijance in da lahko dokazujejo stalno nesposobnost Evropejcev. Imamo pa vsaj Marxa in Kardelja.
Marxa in Kardelja nimamo več, imamo pa zato jobcreatorje z bajtami in jahtami in avti.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2271229] 17.11.13 18:42 · odgovor na: anon-43949 (#2271226)
Odgovori   +    3
[sreckos]
Tudi za naciji je bilo treba vzpostaviti red oziroma pošteno sodstvo.
Še prej pa je bilo treba pobiti 14% nemškega civilnega prebivalstva.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2271233] 17.11.13 18:48 · odgovor na: anon-238577 (#2269851)
Odgovori   +    7
[fibonaci]
> [sivi pinot barique]
>
> > Verjetno si mislil da bi morali prositi tovariše iz EPP da naredijo red v našem sodstvu.
>
> Enkrat smo jih že (Doukoff),tudi povedali so,kaj bi blo potrebno,pa je potem zmagalo mnenje tovarišev Bavconov in podobnih revolucionarnih sodnik/tožilcev. Ne bojo nas Nemci učili,ker smo mi zmagal vojsko

Kakšen Bavcon, zdaj so na delu že mlade sile. Danes zaslužni krščanski demokrat tovariš Mozetič hvali slovensko sodstvo, kako dobro deluje po ustavi in zakonih.

Če dobro pogledaš, vidiš za Mirotom dolgo senco Bavcona. Če ne vidiš, vzemi očala in še enkrat poglej!

Čim se bo Miro malo "spozabil", bodo iz sence brž prikorakali mladi bavcončki in dali Mirotu 572x na dan po glavi...
crt sporočil: 27.382
[#2271234] 17.11.13 18:48 · odgovor na: Gustl (#2271184)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [zvonkass]
> rdeče kmerovske Flance, zahtevam, da mi ukinete račun na vašem forumu...
>
> A nisem bil dovolj jasen?

Relax. Ne morem sam. Bo.
je narejeno.

ce bi se kdo protestiral s forumskim samosezigom, kar gas, ne se zadrzevat.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2271237] 17.11.13 18:52 · odgovor na: anon-245058 (#2269858)
Odgovori   +    8
[FIN-337614]
prosim gospoda Steinbuha,ki modruje o vsem, da mi razloži, česa je pravzaprav obtožen Janša. Kolikor sem jaz razumel je obtožen :"za dejanja v zvezi z dajanjem ali prejemanjem podkupnine......."
Ampak kakšna dejanja?????
(konkretno???)
Ali je prejel ali je dal podkupnino?????

Za Cekuto se ve da je dobil denar, kar sam niti ne zanika, samo trdi da ga je dobil za " neko drugo svetovanje", zakaj se ta postopek vodi ločeno od Janše in ostalih????
Cekuta je baje bil Drnovškov osebni prijatelj. Torej LDS-ova naveza
Kaj je z postopkom na Finskem.
naenkrat je o tem vse utihnilo?????

Potrpi, treba je počakati, da se približajo volitve. Do takrat je treba tolči po Janši (če se prej ne zgodi kakšna "nesreča"...).

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12