Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tina Maze tretja na slalomu v Leviju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293268 sporočil: 1.693
[Glavni forum] Tema: Tina Maze tretja na slalomu v Leviju
[#2271139] 17.11.13 15:39 · odgovor na: tasilo (#2271043)
Odgovori   +    1
[tasilo]
> [mhorva35]
> > [tasilo]
> > > [tasilo]
> > > /.../ Uporabljeno je pravilo o podaljševanju z "j" pri svojilnih pridevnikih, izpeljanih iz samostalnikov ženskega spola. /.../
> >
> > Errata:
> >
> > "... pravilo o podaljševanju z "j" pri svojilnih pridevnikih, IZPELJANIH iz samostalnikov ženskega spola."
> >
> > Pravilno se glasi "... pri pridevnikih IN IZPELJANKAH iz samostalnikov ženskega spola".
> >
> > Za napako se opravičujem.
>
> E, pa si ga fasal:).

Ja itak ... :)) Predvsem si je pa tisti dal zelo veliko dela z utemeljitvijo, katero sem potem eno uro bral in študiral. :))
Malo počakaj, brska po literaturi.
Aja, kateri?

Bontonu.
Lp

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2271139

Strani: 1

anon-293268 sporočil: 1.693
[Glavni forum] Tema: Tina Maze tretja na slalomu v Leviju
[#2271304] 17.11.13 21:58 · odgovor na: anon-293268 (#2271139)
Odgovori   +    2
[mhorva35]
> [tasilo]
> > [mhorva35]
> > > [tasilo]
> > > > [tasilo]
> > > > /.../ Uporabljeno je pravilo o podaljševanju z "j" pri svojilnih pridevnikih, izpeljanih iz samostalnikov ženskega spola. /.../
> > >
> > > Errata:
> > >
> > > "... pravilo o podaljševanju z "j" pri svojilnih pridevnikih, IZPELJANIH iz samostalnikov ženskega spola."
> > >
> > > Pravilno se glasi "... pri pridevnikih IN IZPELJANKAH iz samostalnikov ženskega spola".
> > >
> > > Za napako se opravičujem.
> >
> > E, pa si ga fasal:).
>
> Ja itak ... :)) Predvsem si je pa tisti dal zelo veliko dela z utemeljitvijo, katero sem potem eno uro bral in študiral. :))

Malo počakaj, brska po literaturi.
Aja, kateri?

Bontonu.
Lp
Ok, enega bi še prenesel, ostali so že za na drevo. Ampak točno tako reakcijo sem pričakoval.

Razlaga:
vsak človek je zmotljiv, a če si nekoga "nadrl" po nedolžnem in te samo opozori, da pač SSKJ pravi drugače, se vsaj opraviči ali zahvali, ker jutri boš zato vedel več. Torej?
Na koncu koncev bi tule prav vsi bili radi bolj pametni od onih na oblasti, katerih poteze in početje kritiziramo.
Ogledalce, ogledalce na steni povej, .................................................. ..............

Strani: 1