Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-79735 sporočil: 16.531
[Astronavt]
Takoj ko sem (mimogrede) slišal, da so uspešno prodali obveznico in po kakšni obrestni meri (kar me je rahlo presenetilo) sem se vprašal kdo je bil kupec?
Ko sem prišel do računalnika pa na Financah tega nisem izvedel, pač pa so to napisali na strani RTV-SLO. Kot sem predvideval:

"Obveznica je bila prodana le enemu kupcu, kateremu, pa ni znano." (RTV-SLO)

Izgleda, da nikdar ne bomo izvedeli dvoje stvari:

#1 Kdo je odobraval in kdo prejemal slabe kredite

#2 Komu je vlada prodala tole kratkoročno obveznico
Normalno, brez kontrolne dividende tega ne boš izvedel nikoli in boš ostal hlapec in ne postal gospodar.
Tudi prav, morda je hlapcu lažje skrbeti samo za svoj želodec, kot gospodarju za državo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2270550

Strani: 1

anon-55427 sporočil: 729
[sstanislav]
> [Astronavt]
> Takoj ko sem (mimogrede) slišal, da so uspešno prodali obveznico in po kakšni obrestni meri (kar me je rahlo presenetilo) sem se vprašal kdo je bil kupec?
> Ko sem prišel do računalnika pa na Financah tega nisem izvedel, pač pa so to napisali na strani RTV-SLO. Kot sem predvideval:
>
> "Obveznica je bila prodana le enemu kupcu, kateremu, pa ni znano." (RTV-SLO)
>
> Izgleda, da nikdar ne bomo izvedeli dvoje stvari:
>
> #1 Kdo je odobraval in kdo prejemal slabe kredite
>
> #2 Komu je vlada prodala tole kratkoročno obveznico

Normalno, brez kontrolne dividende tega ne boš izvedel nikoli in boš ostal hlapec in ne postal gospodar.
Tudi prav, morda je hlapcu lažje skrbeti samo za svoj želodec, kot gospodarju za državo.
Ma ne to Stanči, mene zanima predvsem ali ta edini skrivnostni (da ne rečem tajni) investitor v slovenske obveznice govori slovensko ali srbsko?

Strani: 1