Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kot bi živeli na Marsu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-79735 sporočil: 16.531
[Glavni forum] Tema: Kot bi živeli na Marsu
[#2266458] 11.11.13 23:54 · odgovor na: anon-313182 (#2266452)
Odgovori   +    0
[Eurofighter]
Dovočlj sem star da vem kaj govorim - za razliko od tebe.
Bil bi ti šokiran če bi tisto doživel. Ne verjemi starcem ko ti lažejo kako je tisto bilo super. Bilo je super ja. Lopovom.
Najbrž lažejo kakšni starci tebi, meni ne morejo pri mojih 65.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2266458

Strani: 1

anon-313182 sporočil: 1.111
[Glavni forum] Tema: Kot bi živeli na Marsu
[#2266462] 11.11.13 23:58 · odgovor na: anon-79735 (#2266458)
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: anon-313182 12.11.2013 00:18
Saj določenim Vam je bilo lepo, tos e strinjam.

Kak partijski funkcionar se je imel lepo. Gremo partijci sestankovat, ostali pa pojdite ta čas delat.
Ali pa kakemu kelnarju. Lahko je pošiljal v tri krasne goste, direktorja, itd, delat mu ni bilo treba in je delal samo če se mu je dala ogromna napitnina. Odpustiti se ga ni moglo, domov je prinesel več denarja kot direktor, vmes je kradel v službi kot vsi v ostalih službah in so doma imeli brezplačno hrano in pijačo itd.
Vsi šefi investicijskih oddelkov v firmah so s pomočjo privatnikov kradli, vsi delavci so doma imeli črne zaloge robe iz podjetij in jih prodajali na črno, v službah so si sposojali denar, menjavali ga za devize na črnem trgu, zaslužili z devizami in vračali cenejši denar nazaj v službe. Trgovke so prihajale prve do robe in jo rihtale znancem ali si dajale vstran v skladiščih in čez mesece zaradi enormne inflacije to kupovale praktično zastonj. Kredite vam je požrla inflacija, dobili ste zastonj stanovanja od teh iz meščanskega razreda ki so jim jih ukradli, ali pa jazbinšku kasneeje še enkrat na račun tistih ki niso dobili nič ali na račun Markoviča.
V službah ste vsi govorili da vas ne morejo tako malo plačat kot lahko tam malo delate, tokom dneva so bile vse gostilne polne, cariniki so obogateli, .... trgovski potniki so z dnevnicami zaslužili po 4 plače in tako potopili podjetja.... robo pa ste kupovali v tujini da ste lahko živeli in ste pač vsak teden švercali preko meje sploh če ste poznali zemljaka na carini.
Res raj na zemlji za mutikaše in lopove. Poštenjaki so pa bili gastarbajterji in ker so biliv ezani na dom in v SLO gradili ste lahko prišli do deviz in si kaj kupili v kapitalizmu zanje, sicer bi ne imeli ničesar za dat v usta. Birokravija je bila taka da so samo zaradi nje lahko obrtniki parirali državnim firmam in na ta način služili da so iozvajali kar državne firme niso smele.
ker se direktorji niso smeli voziti v službenih avtih so lahko za forme najemali taxije ins tem potrošili 100x več.
Res čudivit svet. Luda kuća. Če si bil v partiji si bil takoj šef ali direktor. Mi je povsem jasno zakaj nekateri to zagovarjate in zakaj vam je takrat bilo tako lepo.

Mnogim je bilo res lepo. Ampak samo zato ker je tu toliko lopovov.

Vem jaz dobro kaj je Vam bilo takrat tako všeč. Seveda to ni moglo trajat v nedogled in se je končalo z morijo kakršne se ne morejo spomniti niti režiserji.

Strani: 1