Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revni milijonarji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2265322] 10.11.13 22:25 · odgovor na: anon-313182 (#2265240)
Odgovori   +    4
[Eurofighter]
Hvala - vzamem kot kompliment :)

No militanten gotovo nisem in tega v mojih pisanjih nisi mogel naji.
Morda gre bolj za vtis.

Je pa res da so moja prepričanja večinoma v nasprotju s tem kar večina ljudi želi in ker me posledično večinoma napadajo, znam odreagirat temu primerno. Včasih se morda čuti da me jezi da so uničili državo - tako levi kot desni. tako politiki kot novinarji ali volilci - in ker tega ne prikrivam - zna izpasti militantno :) Nisem pa nikoli nikomur grozil ne neposredno ne posredno niti imel kadarkoli kakega podobnega namena razen da se znebimo tega kar duši to državo. Ljudje se mi pač smilijo čeprav sem sam neodvisen od vsega tega. Ker potem ti isti ljudje pogosto delujejo in razmišljajo v svojo škodo, me to pojezi pa jim po domače želim včasih tudi verbano nasilno ali bolje rečeno - provokativno - vtepst v glavo naj se spametujejo. podobno kot to naredi jazna mama ko otrok skače pred avto.

Za knjižno slovenščino mi je vseeno ker knjižna slovenščina je neka birokratska posiljena spaka. Prave avtohtona slovenščina je namreč vendščina - v prevodu - prekmurščina. Dolga zgdba ampak prekmurci so prva bela rasa in avtohtnoni v SLO. Vendi so neposredni sorodniki eturščanov (vladarjev rima -dokler jih niso premagali italiki). Slovenci smo dokazano potomci vendov kot so to tudi goti -germani itd. prva knjiga v slovenščini je bila napisana v prekmurščini. Beseda gučati izhaja iz staroslovenske besede golčati in je neprimerno bolj pristna slovenščina kot beseda govoriti. itd itd. Dolge zgodbe to.... v glavnem moja slovenščina je bolj pristna od vaše. Tudi ko pišem angleško mi pogosto slovenci očitajo da ne znam angleško, angleži in amerikanci pa s tem nimajo problema :) Sploh ker jih večinoma zanima vsebina - ne pa slovnica. Kaj ti pomaga odlično znanje jezika če nimaš vsebin?! Če vsebina je pa lako govoriš v katerem koli jeziku, kjerkoli in si bodo že nabavili prevajalce - ti sampo podaj vsebino ki jih zanima.

Jaz pišem smiselno, je pa res da to počnem tehnično koncentrirano, z malo balasta in veliko vsebine, kar je težko za prebirat nekomu ki ni vajen tehničnih tekstov. Predvidevam da ste ti ki vas to moti iz netehničnih strok. V mojem primeru gre za strokovni sleng ko se z malo stavkov pove ogromno. Poglejte ostale poste. Veliko pišejo a nobene vsebine - je pa enostavno za brat. Tu je še to da pišem praviloma med delom paralelno.... če komu to kaj pove. Moje delo pa je zahtevnejše kot delo kirurga ..... in moram reagirat na sekundo v realnem času - kar povzroči da je precej adrenalina v meni skozi ves dan ....
no dej malo dihaj vmes in ne bodi vedno tako prepričan v svoj prav.
Kirurg še vedno odloča o življenju neposredno, ti najbrž ne.

Za ponavljajoče se reakcije v sekundnem intervalu so po moje stroji primernejši.