Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revni milijonarji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-313182 sporočil: 1.111
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2265012] 10.11.13 13:12 · odgovor na: anon-24983 (#2265006)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-313182 10.11.2013 13:21
A če pa samo bogati dajejo pa to ni extra davek?

p.s. Saj zato pa sem napisal da je sociala stvar države (bogati tako ogromno prispevajo k temu da država sploh lahko je socialna), da teh nekaj milionov država zagotovi mimogrede ob vseh gromozanskih izgubah ki jih ustvarjajo in pokrivajo. Sploh ker v državi vladajo levičarji in tega ne storijo in neposredno dopuščajo ali celo generirajo namerno lakoto in deložacije da bi povzročili družbene nemire, izhod iz EU in osamljeno SLovenijo itd in prišli še lažje do kraj in plenjenja,..... . Potem se pa norčujejo iz folka ko sami kričijo da je kriv neoliberlizem. Oni bi to mimogrede uredili okoli lakote če bi jim res bilo do tega. Očitno jim ni. Očitno jim je samo da zajebavajo še kakega poštenega uspešnega če je ta še ostal v tej državi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2265012

Strani: 1

anon-220373 sporočil: 238
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2265898] 11.11.13 13:46 · odgovor na: anon-313182 (#2265012)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-220373 11.11.2013 13:52
[Eurofighter]
A če pa samo bogati dajejo pa to ni extra davek?

Sploh ker v državi vladajo levičarji in tega ne storijo in neposredno dopuščajo ali celo generirajo namerno lakoto in deložacije da bi povzročili družbene nemire, izhod iz EU in osamljeno SLovenijo itd in prišli še lažje do kraj in plenjenja,.....
To ni nič novega, saj je namerno generiranje lakote in deložaij že dobrih 70 let taktika levičarjev z Zahodnega Balkana, s katero si pridobijo podporo širokih ljudskih množic.

Citiram:

Leta 2012 je Vladislav B. Sotirović objavil knjigo Na odru titografije,[1] v kateri navaja, da naj bi Moša Pijade na prvem zasedanju AVNOJ v Bihaću novembra 1942 govoril:

»... Zato je potrebno ustvariti tolikšno množico brezdomcev, da bodo ti postali večina v državi. Zato moramo požigati. Bomo streljali in se umikali. Nemci nas ne bodo našli, a bodo iz maščevalnosti požigali vasi. Potem bodo vaščani, ki ostanejo brez strehe, sami prišli in mi bomo imeli narod ob sebi in bomo na ta način postali gospodarji razmer. Tisti, ki nimajo ne hiše ne zemlje ne živali, se nam bodo hitro pridružili, ko jim obljubimo velik rop. Težje bo s tistimi, ki imajo vsaj kakšno posest. Njih bomo navezali nase s predavanji, gledališčem, predstavami in drugo propagando. Tako bomo postopoma obredli vse kraje. Vaščan, ki ima hišo, polja in živino, delavec, ki prejema plačo in ima kruh, je za nas brez vrednosti. Mi moramo iz njih narediti brezdomce, proletarce... Samo nesrečniki postanejo komunisti, zato mi moramo ustvariti nesrečo in množice spraviti v obup. Mi smo smrtni sovražniki vsake blaginje, reda in miru...«

Sotirović se sklicuje na dokument, shranjen v fasciklu "Štab vrhovne komande JVUO" v arhivu Vojnoistorijskog instituta v Beogradu pod oznako K-2,30/12. V zapisnikih prvega zasedanja AVNOJ, izdanih leta 1953, tega navedka ni.[2]

Konec citata.
Vir: Vikipedija sl.wikipedia.org/wik...ade#Citati

Strani: 1