Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24983 sporočil: 7.885
[Dudek]
> [ap72]
> počasi bo tudi zdravstvo pricapljalo iz kamene dobe. mislim na sistem, ne uslužbence. mislim na odgovorne za sistem.
>
> > Z eReceptom bo lahko zdravnik recept predpisal tudi v odsotnosti bolnika...
>
> ja, si predstavljam zdaj na stotine starčkov, ki so morali poskrbeti za prevoz do zdravstvenega doma, da so tam delali gužvo in prenašali bacile, zato da so dobili recept za sladkorno ali redčenje krvi... že okolje bo razbremenjeno.

MIslim, da zdaj ni čisto tako in, da so recepte za takšne ljudi lahko prevzeli sorodniki, oziroma skrbniki. Zadnje leto mi je celo dvakrat uspelo recept naročiti pri zdravnici po elektronski pošti, recept v takšnih primerih lahko dvigneš pri receptorju v ZD.
Ja, jaz sem to prakticiral že pred 20 leti, za zdravila za sladkorno. Samo žalostno je, da na to idejo ni prišla zdravnica, ampak sem ji jaz rekel, naj napiše recept in ga da v sprejemno pisarno, da ga bom potem tam vzel, ker ne mislim tam čakat, pa da se bom še brez veze kaj nalezel.
No ja ostali so pač čakali, tudi če je tak sam prišel po zdravila, ne vem zakaj je moral tam čakat, tudi oni je imel šanse, da je še kaj zraven fasal v čakalnici.
No ja, vsaj nahrulila me ne, da kaj mislim da sem, da bi kar preko vrste. Sicer ne bi preko vrste, ker sem vedno vzel oni recept, ko je ona že zaključila, tako da sem bil lahko brez problema tudi zadnji. :)