Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revni milijonarji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-166469 sporočil: 8.684
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2264792] 10.11.13 08:47
Odgovori   +    53
Zadnja sprememba: anon-166469 10.11.2013 08:50
Finance zakaj onemogocate S.Kovaca, ali vas ni nic sram pri tem pocetju ??? Embargo na kolumno: Stanislav Kovač se ne opravičuje Jožetu Mencingerju!
Odgovorna urednica Financ Simona Toplak molči, kolumnist Kovač pa govori o eklatantni cenzuri na časniku Finance. Se je pa tokrat javno oglasil Stanislav Kovač, ki cenzure ter odhoda na dopust pred tremi tedni - spomnimo - ni hotel komentirati. Poslal nam je tekst, ki ga, na njegovo prošnjo, objavljamo v celoti, govori pa "eklatantni cenzuri", ki naj bi jo doživljal na Financah. Kršili naj bi tudi zakon o medijih.
"Predstavnik uredništva Financ Jure Gostiša (urednik Financ na spletu; op.a.) me je 4. oktobra 2013 obvestil, da mi Finance ne bodo objavile nobenega odgovora na odziv Jožeta Mencingerja na mojo kolumno Veleškodljivca Jožeta Mencingerja pred sodišče! in da je z Mencingerjevim odzivom za njih razprava končana. Ob temu se je urednica Financ Simona Toplak oprkavičila Mencingerju zaradi naslova moje kolumne.
Odločitev uredništva Financ, ki me je vnaprej obvestilo, da mi ne bo objavilo nobenega odgovora na Mencingerjev odziv, torej še preden bi sploh poslal kakršen koli odgovor, razumem kot eklatantno cenzuro in kršitev ustavne pravice svobode govora. Hkrati so s tem kršili tudi zakon o medijih.
Po tem dogodku sem bil do konca oktobra na dopustu. Minuli teden sem v sredo, 6. novembra, poslal kolumno z naslovom Stanislav Kovač se ne opravičuje Jožetu Mencingerju!, v kateri sem dodatno utemeljil, zakaj bi moral veleškodljivec Mencinger že zdavnaj pred sodišče. Kolumna v četrtek, 7. novembra, ni bila objavljena, od Financ pa nisem prejel nobenega pojasnila.
Zaradi nadaljevanja cenzure bom tudi v prihodnje vztrajal, da Finance objavijo moj odgovor veleškodljivcu Mencingerju, ker menim, da je to v javnem interesu in interesu svobode govora." www.pozareport.si/?I...&type=tags

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2264792

Strani: 1

dani14 sporočil: 6.657
[Glavni forum] Tema: Revni milijonarji
[#2264963] 10.11.13 12:29 · odgovor na: anon-166469 (#2264792)
Odgovori   +    15
[leonx]
Zaradi nadaljevanja cenzure bom tudi v prihodnje vztrajal, da Finance objavijo moj odgovor veleškodljivcu Mencingerju, ker menim, da je to v javnem interesu in interesu svobode govora." www.pozareport.si/?I...&type=tags
Morda pa ima Simona večji plan, spraviti Finance na kant in jih nato po Večerovem konceptu odkupiti za drobiž, samo da bi v njenem primeru denar prispevala Šrot in Jankovič. :)

P.S. simonino mlačno prodajanje vladi in stricem iz ozadja so gnila dejanja in niso vredna niti obiska sodišča.

Strani: 1