Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Metodologija, razkritje in zlorabe

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

NimbusN sporočil: 228
[Glavni forum] Tema: Metodologija, razkritje in zlorabe
[#2263534] 07.11.13 21:34 · odgovor na: bambino (#2263526)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: NimbusN 07.11.2013 21:37
Ne vem kako so gledale takrat. :)

Mene pri vseh teorijah zarote zanima motiv in mehanizem, ki udejanji motiv. Tule je cel kup nabijanja o kolonizaciji. predpostavljam da naklepni, dobro premisljeni itd. Verjetno na skodo trpecega delovnega ljudstva. Prosim, da mi nekdo obrazlozi zakaj oz kaj je motiv za "kolonizacijo" in to ravno Slovenije? In potem, kaksen bo mehanizem, ki bo pripeljal do kolonizatorje do cilja (koristi). V naprej hvala, ker me boste odresili moje naivnosti.

BTW: iz ciste radovednosti: kateri letnik rojstva si?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2263534

Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
[Glavni forum] Tema: Metodologija, razkritje in zlorabe
[#2263538] 07.11.13 21:38 · odgovor na: NimbusN (#2263534)
Odgovori   +    3
Prosim, da mi nekdo obrazlozi zakaj oz kaj je motiv za "kolonizacijo" in to ravno Slovenije?
Naši otoki.
bambino sporočil: 1.028
[Glavni forum] Tema: Metodologija, razkritje in zlorabe
[#2263553] 07.11.13 22:11 · odgovor na: NimbusN (#2263534)
Odgovori   +    2
Ja, saj se lahko tudi z vidikov motivov pogovarjamo o vzrokih za WWI in WWII, ali pa za Hrvaško, Bosno, Sarajevo, Srebrenico. Kakšen motiv so imeli Nemci leta 1933, da so izvolili Hitlerja, ali pa Srbi, da so izvolili Miločeviča.

Rojen sem sredi sedemdesetih, in ja bojim se, da bi morala moja generacija, vključno z mojimi tremi otroci, skozi strese generacije mojih dedov.

Bojim se da motivi hitro postanejo povsem neracionalni, in potem postane čisto irelevantno, kakšen je bil prvotni motiv.

Ali si je konec osemdesetih, kdo predstavljal, da bomo lahko bo Zagreb raketiran, da bomo lahko iz Slovenije poslušali topniško obstreljevanje Karlovca?

Res, mene je strah Hotela Ruanda?
www.youtube.com/watc...ZzfxL90100

Strah me je takih Črnih labodov, kot jih opisuje Nassim Taleb:
At the time, however, such black swans were far from obvious. Taleb draws our attention to the pre-WWII Berlin diaries of the historian William Shirer, which show, for instance, that the French thought that Hitler was a short-term phenomenon. And the Harvard historian Niall Ferguson has demonstrated, through an analysis of bond prices, that the financial markets certainly did not expect war in 1914.
grumpyoldbookman.blo...-swan.html

Strani: 1