Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.926
Zadnja sprememba: najobj 15.10.2013 10:17
[crt]
> [bc123a]
> > [NemirniTujec]
> > Vedno bo nekaj vredno, in bolj ko bo kriza krvava, bolj bodo denar in njega lastniki bežali v varne kraje - London je en izmed njih.
>
> No, to zna biti del razlage, ampak meni se tisto o podcenjeni inflaciji zdi veliko bolj verjetno.
niti ne. ker inflacija je val, ki dvigne vse barke (scasoma celo pride do efekta, da bolj kot je nekaj zahojeno, bolj laufa). vendar se izrazito drazita london in dublin (kot najbolj ocitni mednarodni destinaciji), vse ostalo tam okoli pa lebdi ali leze dol. nemirni je cisto fajn razlozil.
... ja, predvsem pa je zadnje cajte inflacija stvar dogovora med velikimi, ki nima neke pretirane veze s štancanjem oziroma je pravzaprav isti kurac, koliko se štanca, ko si veliki s štancanjem kupujejo socialni mir, ker se razmerje med njimi ne spremeni, mali pa se itak morajo prilagajat velikim, če sploh hočejo kaj prodat ... khmm, koliko časa pa vse skupaj lahko traja, pa je vprašanje za bolj pametne od mene ... aja, in da ne pozabimo na vir forum.finance.si/?m=...223&single problema ...

P.S.: verjetno sem dosadan, ampak dosadna je v resnici matematika in ne jaz ...