Zasebnost
36 min
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
1 ura
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
1 ura
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja
2 uri
Kolumna o vinu: Odraščanje vinske regije
2 uri
Ekonomičen, a športnega videza 7
2 uri
(intervju) Jan Štefe, Eurosender: Naš glavni segment je postala digitalna špedicija
6 ur
Kakšna bo prihodnost slovenskih letališč? 4
7 ur
Zemljišča na dražbi: kje bo mogoče graditi hiše, apartmaje in hotele
10 ur
Trenutno najboljši električni volkswagen
12 ur
Pozeba v Podravju povsem uničila vinograde, zavarovalnice se umikajo
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Povpraševanje po redkih kovinah bo eksplodiralo. So rudarji dobra naložba? 4
18 ur
Pred SMK: v B2B-marketingu je najpomembnejše zaupanje
18 ur
Finančni in karierni nasveti za mlade (in njihove starše)
19 ur
Hibridno delo: glavni izzivi pri njegovi organizaciji (Oglas)
19 ur
V Kopru je pristala druga ladja na utekočinjen zemeljski plin, ki je v Kopru naložila 3.500 avtomobilov 9
19 ur
Omejitve pri Airbnbju: župani ploskajo, dobili bodo absolutno oblast, sobodajalci pa nove ovire 15
19 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji 1
20 ur
Podaljšan brezcarinski uvoz iz Ukrajine, a z "zasilno zavoro"
20 ur
Zakaj je evropski komisar za notranji trg obiskal Magnete

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 6 nasvetov, če 'fašete' batine

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[Glavni forum] Tema: 6 nasvetov, če vas fizično napadejo
[#2244790] 14.10.13 11:52 · odgovor na: (#2244773)
Odgovori   +    1
[janezpizdek]
> [tekavec]
> > [dob]
> > > [tekavec]
> > > > Dovoljeni silobran pa je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega sočasen (!) protipravni napad. Tisti, ki prekorači meje silobrana, se lahko kaznuje, čeprav mileje.
> > >
> >
> >
> > Normalno. Le škoda, da tega komunisti nekomunistom med II svetovno vojno niso priznavali, razrednega sovražnika so pobijali in mu jemali imetje. Braniti se ni smel nihče, ker je tako postal izdajalec. Lahko bi se jim uprl le tako, kot se branimo pred njimi mi zdaj: s pristajanjem na organizirano ropanje in siromašenje našega premoženja, pod pretvezo zakonitosti takega državnega terorja.
> >
> > Če se jim upiraš, si proglašen za domobranca.
>
> Zadevo se da razložiti s pravno dikcijo t.i. futuroaktivnega zakona, saj je bilo pravilo kaznovanja prekoračitve meje silobrana izvajano že pred njegovo zakonsko ureditvijo. Manj trda struja povojne demokratične oblasti je namreč vztrajala na sedišču, da bi se lahko ognili trem do štirim povojnim justifikacijam, če bi Slovenci med vojno proti komunističnemu terorju ukrepali z mrmranjem v brk, slabo voljo ali glavobolom.
>
> Tako pa vemo, kako jako so Slovenci prekoračili meje silobrana in so morali komunisti hočeš nočeš likvidirati nekaj procentov lastnega naroda, da niso prišli navzkriž z zakonom, s čimer so vzpostavili temelje solidaristične pravne države.
>
> Vsled tega živimo še danes v tolerantni in trajnostni družbi, kjer se ne moreš proti vlomilcu, ki te okrade in poči, kar tako nekaj mimo zakona silobraniti. Kot si pravilno ugotovil, je potrebno takšne zločince deklarirati kot domobrance in v primeru, da preživijo pravično redistribucijo s strani demokratičnega vlomilca, proti njim tudi ustrezno ukrepati, začenši z diskreditacijo.

Hehe.

PS
Jaz teleban sem si pa domišljal, da je braniti svoj dom in v njem ničhudegasluteč sanjajoče otroke in člane družine "načeloma moja legitimna in legalna pravica". Srečo imam, da me noben morilski lopov še ni obiskal, kajti, jaz bi ga ubil na mrtvo do mrtvega in naprej, ker v tisti temi in zmedi ne bi utegnil misliti na nič drugega, kot kako preprečiti, da mi zakolje otroke, in potem se bi odvili t.i. nemili dogodki. Proglašen bi bil za branilca doma, torej domobrana, to pa vemo, da v naši deželi, ki je kakopak osnovana na junaški borbi komunistof proti domobranom, torej izdajalcem, de™, ni niti zaželeno, kaj šele legitimno in ali legalno dejanje.
Uffff, kako sem za dlako ušel pržunu in predvsem sramoti, da me trajno označijo y bogamy takisto evidentirajo za izdajalca....eeeee...koga že? A jaaaa, izdajalca kompartije in tovarišof, de™. To bi mi bilo najhuje. Majkemisudija!

Ti, tekavec, vidim, da si nekšen eksperat za silobran, daj pouči me, ka je to prekoračitef silobrana, če Katka name navali in se ne uspem niti slečt, kot se zagre, polej se pa jaz iz čiste napaljenosti odločim pupiko prjet bolj trdo in jo ozat do orgazma?

LP shaman
Shaman, kot velik ekspert za slovenačko pravo, kar mi poleg globlje strokovne javnosti tudi sam priznavaš, moram z jako jedkim obrazom priznati, da si našel luknjo v zakonu.