Zasebnost
1 ura
Streljali na slovaškega premiera Roberta Fica 3
1 ura
Inflacija v ZDA aprila 3,4-odstotna
2 uri
Česa se lahko naučimo od naj upravljavcev? (PRO)
2 uri
Za mlade vinoljube: Melodija vina
2 uri
Lastnik farmacevta Novo Nordisk kupil avstrijsko medicinsko podjetje Single Use Support
2 uri
To so novi davki, ki jih lahko pričakujete zaradi javne gradnje stanovanj 3
2 uri
Podjetja severne Primorske blestijo. Zakaj?
3 ure
Komisar Gentiloni: Kratkoročne evrske nominalne obrestne mere naj bi se do konca leta znižale
3 ure
Država znova neuspešna pri prodaji vile v Mariboru. Bo končno znižala ceno?
3 ure
Zasavska podjetja v nizkem startu čakajo na razpis
4 ure
Slovenski BDP bo letos zrasel za 2,3 odstotka, v Nemčiji stagnacija 5
4 ure
Sklad BlackPeak namerava v slovenska podjetja vložiti še 30 milijonov evrov
4 ure
Mesečni upad slovenske industrijske proizvodnje marca največji v EU 1
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Marca so se vrednosti opravljenih gradbenih del znižale 1
5 ur
Philipp Vorndran: inflacija bo ostala zaradi strukturnih sprememb
5 ur
Večina upravnih enot stavka do preklica, a dokumente in druge storitve vam morajo vseeno zagotoviti - objavljamo seznam 2
5 ur
Sij uradno: Sij išče poti za financiranje širitve, ruski lastnik pa ne prodaja družbe 2
6 ur
Slovenski BDP je v prvem četrtletju medletno zrasel za 1,8 odstotka, četrtletno je stagniral
6 ur
Advance Capital v prvi prevzem: kupil je največjega proizvajalca solarnih panelov v jugovzhodni Evropi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-69279 sporočil: 2.669
[tekavec]
> [republican]
> > [prec]
> > "Strokovnjak za tržno komuniciranje in odnose z javnostmi Miro Kline je prepričan, da je v Sloveniji Gospodarsko-liberalna stranka obsojena na neuspeh. "To je protiupokojenska stranka. Še ena slovenska norost. Zagotovo pod nobenimi pogoji ne more priti v parlament, ker je tako specifična in tako osovražena. Gospodarstveniki imajo v Sloveniji najnižjo stopnjo ugleda med vsemi."
>
> Adijo pamet. Tisti, ki polnijo proračun in ustvarjajo delovna mesta nimajo nobene besede, ker jih pač preglasujejo tisti, ki so prisesani na proračun.
>
> V Sloveniji desne stranke in stranke, ki podpirajo podjetnike nimajo šans na volitvah... za razliko od tistih, ki se prilizujejo upokojencem, državnim uslužbencem in socialnim podpirancem... Bog se nas usmili.

Gospa Randova je na to temo pronicljivo zapisala, da so največji krivci za takšno stanje v državi točno "tisti, ki polnijo proračun in ustvarjajo delovna mesta". Ali, kratka definicija Piekoffa:

Sanction of the victim: the willingness of the good to suffer at the hands of the evil, to accept the role of sacrificial victim for the 'sin' of creating values

Tako da, dokler si ne bomo šli sami sebi na kurac, da plačujemo tem parazitom ohranjanje takšnega stanja, ne bo nič bolje. V tem smislu mi gredo na kurac tudi Finance in vsi kao dobronamerni motivatorji, ki iščejo variante, kako vzodbujati mlade in inovativne, da bi "pognali ta voz".

Berite shamana, kako se uredi ta problem. Dokler bo v manjšini, dokler ne bodo tudi Akrapoviči in vsi večji davkoplačevalci pokazali srednji prst tem trakuljam, toliko časa bodo živele. In nabijale slabo vest, kako so njihovi sponzorji še premalo socialno čuteči, kako bi morali nositi večje breme te krize in podobna sranja.

V to vukojebino se splača res priti samo zaradi lepe narave. In edinstvene priložnosti opazovati naspidiran reverse posnetek evolucije - paraziti so v kratkem času iz ljudi preko samoupravnih kramponabijačev degradirali v transilvansko pasmo ovc, s tem tempom niti ni več tako daleč do paramecijev in v končni inštanci do vode, CO2 ter ene par dušikovih in žveplovih spojin.
saj je preprosto. če navežem na sosdnji članek od Zadela, vsak začne pri sebi spreminjati svet. jasno, tisti, ki si želimo sprememb.

upoštevajoč Umetnost vojskovanja, da se jih da premagati z lahkoto in to z njihovim orožjem. ni potrebno na ulice, razbijati, ni potrebno povzročati škode, ni jim potrebno dati motiva za represijo.

da se vse v okviru zakonov in pravilnikov. potrebno je le malo, za nekatere veliko volje.

vsak se pomeni sam s sabo in odloči in se drži predlaganih ukrepov vsaj en mesec oz. dokoler ne crkne beštja:

1. 110% v prometu po pravilih. tu domnevam, da se bodo po tem banditi policajski začeli zmišljevati in lagati za pisanje kazni, zato ni odveč razmisliti o nakupu kamere za v vozilo.
2. kdo ima še trr na nlb, nkbm, abanki? kaj še čakate?,
3. od vseh privatnikov zahtevati striktno brez računa. raje vidim da njemu ostane več in manj državi.
4. vožnja z vozilom, minimalno, oz. nujno potrebno. tankanje tam kjer je ceneje, če nanese,
5. nakupovanje hrane,.., tam kjer je ceneje, še posebej tujina v kolikor je smotrno,
6. nakupovanje v merdatorju, najdražjemu sosedu, sayonara,
7. prenehanje z nepremišljenim zapravljanjem na splošno,
8. telefoniranje, zreduciratni na minimum, ali uporaba skypa,...,
9. voda, elektrika, zreducirati na minimum,
10. po možnosti odpovedati rtv naročnino
11. banka, sredstva na vpogled na minimumu. raje keš doma.
12. vsa plačila v čimvečji meri z gotovino. raje dam trgovcu kot banki maržo.
13. vse carinike, skratka javnosektorske pijavke, ki oddajajo stanovanja prijaviti na durs pa naj se jebejo med sabo.
14. ne cinkarit zasebnike, skratka kogarkoli dursu, še posebej s to njihovo zadnjo akcijo. špiclji so pa tako ali tako scum of the scum. za jih pohodit kot ščurka, več niso vredni.
15. prenehanje s kajenjem
16. prenehanje s popivanjem, kvečjemu doma, ali pri komu na vikendu.
17. prenehanje z igranjem lota, ker to je tako ali pa tako davek na bedake.

..... naprej dodajte ukrepe po lastni presoji.
vesel bom, če bo še kdo dopolnil seznam.

PS- tisti, ki vas peče srce, če vam zasebnik ne izda računa, kaj bi pa imeli, če bi vam ga izdal? država bi pokasirala od tega več. za vas bi bilo od tega nič, nula, nada, un cazzo niente.

veliko je zasebnikov, ki delajo po 10, 12, 14 ur na dan. se ubijajo od dela in raje dam njim kot pa tej lopovski državi in vsem, ki stojijo za njo.

PS- jaz se vseh naveden načel držim že dolgo časa. dokler nas je malo bo tusi sprememb malo. ko nas bo veliko, četudi samo tisti, ki nismo del javne uprave, po tem se bo začelo dogajati!!!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2242427

Strani: 1

anon-311847 sporočil: 43
[jobaa]

saj je preprosto. če navežem na sosdnji članek od Zadela, vsak začne pri sebi spreminjati svet. jasno, tisti, ki si želimo sprememb.

upoštevajoč Umetnost vojskovanja, da se jih da premagati z lahkoto in to z njihovim orožjem. ni potrebno na ulice, razbijati, ni potrebno povzročati škode, ni jim potrebno dati motiva za represijo.

da se vse v okviru zakonov in pravilnikov. potrebno je le malo, za nekatere veliko volje.

vsak se pomeni sam s sabo in odloči in se drži predlaganih ukrepov vsaj en mesec oz. dokoler ne crkne beštja:

1. 110% v prometu po pravilih. tu domnevam, da se bodo po tem banditi policajski začeli zmišljevati in lagati za pisanje kazni, zato ni odveč razmisliti o nakupu kamere za v vozilo.
2. kdo ima še trr na nlb, nkbm, abanki? kaj še čakate?,
3. od vseh privatnikov zahtevati striktno brez računa. raje vidim da njemu ostane več in manj državi.
4. vožnja z vozilom, minimalno, oz. nujno potrebno. tankanje tam kjer je ceneje, če nanese,
5. nakupovanje hrane,.., tam kjer je ceneje, še posebej tujina v kolikor je smotrno,
6. nakupovanje v merdatorju, najdražjemu sosedu, sayonara,
7. prenehanje z nepremišljenim zapravljanjem na splošno,
8. telefoniranje, zreduciratni na minimum, ali uporaba skypa,...,
9. voda, elektrika, zreducirati na minimum,
10. po možnosti odpovedati rtv naročnino
11. banka, sredstva na vpogled na minimumu. raje keš doma.
12. vsa plačila v čimvečji meri z gotovino. raje dam trgovcu kot banki maržo.
13. vse carinike, skratka javnosektorske pijavke, ki oddajajo stanovanja prijaviti na durs pa naj se jebejo med sabo.
14. ne cinkarit zasebnike, skratka kogarkoli dursu, še posebej s to njihovo zadnjo akcijo. špiclji so pa tako ali tako scum of the scum. za jih pohodit kot ščurka, več niso vredni.
15. prenehanje s kajenjem
16. prenehanje s popivanjem, kvečjemu doma, ali pri komu na vikendu.
17. prenehanje z igranjem lota, ker to je tako ali pa tako davek na bedake.

..... naprej dodajte ukrepe po lastni presoji.
vesel bom, če bo še kdo dopolnil seznam.

PS- tisti, ki vas peče srce, če vam zasebnik ne izda računa, kaj bi pa imeli, če bi vam ga izdal? država bi pokasirala od tega več. za vas bi bilo od tega nič, nula, nada, un cazzo niente.

veliko je zasebnikov, ki delajo po 10, 12, 14 ur na dan. se ubijajo od dela in raje dam njim kot pa tej lopovski državi in vsem, ki stojijo za njo.

PS- jaz se vseh naveden načel držim že dolgo časa. dokler nas je malo bo tusi sprememb malo. ko nas bo veliko, četudi samo tisti, ki nismo del javne uprave, po tem se bo začelo dogajati!!!
Najprej čestitke avtorju za odličen članek.

@jooba... vidim da sva iste sorte tiča, ampak jaz sem šel še malo bolj v ekstreme. Škoda, da se nisi prej oglasil, da še kdo vidi “ukrepe”, ker članka ni več na prvi strani.

Torej dopolnitev ukrepov....
18. plačilo računov, položnic izključno preko spletne banke
19. odjava od dodatnega zavarovanja (vzajemna)
20. nakup oblačil preko spleta iz tujine (ebay.de)
21. nakup tehnične robe preko spleta iz tujine
22. vso plačevanje z gotovino
23. pogovori s tujino po Skypu oz. predplačiniško kartico iz tujine
24. brezplačni wi-fi internet
25. namesto zapravljanja investicije
26. zdrav duh v zdravem telesu
27. vse življenjsko učenje

18. Občutno manjša provizija kot na šalterju. Zadnjič sem dal provizijo za položnico na NLB šalterju 1,93€!!! Me je skoraj na rit vrglo... Ponavadi dam od 0,20€ do 0,40€.
19. Da tudi to je možno. Lani me je celo dobila angina. Dvakratni obisk zdravnika me je stal 3,5€, ter zdravila 10€. Skupni strošek torej 13,5€ (v celem letu). Res je da če se ti kaj hujšega zgodi, lahko dosti stane, vendar imam lastni “rezervni sklad” za te (nenačrtovane) namene.
20. Cena oblačil občutno nižja, dostava na dom. Če moram kupit recimo čevlje, jih kupim v tujini ali izjemoma v slo trgovini, ampak kupim samo čevlje oz. Stvar, ki jo potrebujem
21. Zopet cena občutno nižja, dostava na dom. Jeba je edino z garancijo, če se je potrebno potem peljat v tujino.
22. Dvig denarja iz banke in plačevanje izključno z gotovino. Odpadejo vse provizije na karticah, bankomatih, trgovinah... ponekod dobiš še celo popust na gotovino.
23. Da, klic (iz Slovenije) iz predplačniške kartice iz Nemčije, je cenejši, kot pa da bi klical iz našega operaterja.
24. Če ga že nimate, ga vsaj omogočite. Se pravi, da prijava ni vezana na geslo. Z sosedom lahko delite stroške. Specifičen primere v glavah Slovencelnov... zakaj bi on imel zastojn če jaz plačam. Pa izgovor, da povezava ne bo delala v redu... Ja kot ,da 24 ur na dan vlečeš filme dol.
25. Namesto, da denar frči od vas, ga raje investirajte v (tuje) delnice, zlato ali kaj drugega. Lahko si kupite tudi kaj luksuza. Jaz sem si recimo kupil teški motor. Lahko ga kadarkoli prodam za ¾ cene. Jaz temu pravim negativna investicija, ker lahko pridem do nekoliko manj denarja, kot sem ga vložil.
26. Zelo pomembno. Zdrava prehrana in gibanje. Odpadejo vsi fast foodi, vse sladke gazirane pijače, torej zopet varčevanje na račun zdravja. Z gibanjem ohranjaš vitalnost, prav tako takrat ne zapravljaš denarja. V vsakem primeru varčuješ.
27. Najbolj samoiniciativno, preko interneta in knjig. Učenje ustvarja nove nevronske vezi v možganih, s tem si tudi “bolj pameten”. Vsekakor pa imaš bolj “odprte oči”. Ni potrebno vpisovati tečajev ali seminarjev za denar... Da nekdo postane mojster (master) nečesa, je potrebno približno 10000 ur. Pač, moraš začet v prvi uri :)

Tudi jaz bi bil vesel še kakega ukrepa....
anon-245953 sporočil: 539
*****

Že kar nekaj časa se držim teh načel. Še eno pravilo: vse nakupe opravljati z gotovino. Tako ne more nihče vedeti kake so tvoje nakupovalne navade.

Strani: 1