Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-51551 sporočil: 1.517
[0111Mo2]
Super napisano, le pri radio Študentu se ne strinjam. Ekonomsko na tako majhnem trgu preživi le največja komerciala oz. pofl. Če odmislimo, da je radio študent radikalno levo obrnjen, je eno dejstvo, da je eden redkih poleg morda delno Vala 202, ki v Slovenijo pripelje tudi nekaj glasbe, ki je sicer ne bi bilo, da nam malo razširi glasbena obzorja izven slovenskega popa, balkanskih hitov in komercialnih komadov zadnjeih 50 let. Komercialne radijske postaje vrtijo večinoma pofl za rajo. In val 202 in RŠ se tako lahko financirata iz proračuna, ker s samo kultro nikakor ne moreta preživeti in ja poslušana sta veliko manj kot komercialne postaje.
Sem poslušal radio študent parkrat: Včasih res kaka dobra muzika, ampak ko sem enkrat v večernih urah slišal na tem radiu nedeljka bajića bajo, suzano jovanović in baneta bojanića( za tiste , ki jih ne poznate- to so pevci srbske turbofolk muzike), sem si reku: pa sej niso normalni. Drugače pa se mi je zdelo občutno preveč posiljevanja z njihove strani v obliki raznih trubačkih pleh muzik iz šumadinskega in niško-vranjarskega okoliša in nekih brezveznih ciganskih godb- vse to pod krinko kao "world music".

(frank james - MMC)