Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Lepo, da se avtor priblizuje ugotovitvi, da je za to ekonomsko nesvobodo kriva dejansko mentaliteta drzavljanov te drzave in ne napadalci iz vesolja. Plebs, ki si zeli, da ima drzava svojega trgovca, ki vzdrzuje svoje dobavitelje, in ki si zeli, da je v javnem sektorju se vec storitev, ne manj (ker so pac "brezplacne") si zasluzi tocno to. To ni napaka, to je normalna posledica zelja ljudi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2241494

Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[bc123a]
Lepo, da se avtor priblizuje ugotovitvi, da je za to ekonomsko nesvobodo kriva dejansko mentaliteta drzavljanov te drzave in ne napadalci iz vesolja. Plebs, ki si zeli, da ima drzava svojega trgovca, ki vzdrzuje svoje dobavitelje, in ki si zeli, da je v javnem sektorju se vec storitev, ne manj (ker so pac "brezplacne") si zasluzi tocno to. To ni napaka, to je normalna posledica zelja ljudi.
Saj, ko sem imel še mulce v vrtcu, so nekoč pri vhodu prišli do mene neki popisovalci in mi pred nos porinili papir, naj podpišem peticijo za brezplačen vrtec za drugega otroka.
Vsi okrog mene so brez razmišljanja podpisovali kot avtomati.
Jaz sem se pa uprl in jim takoj (skoraj) brez premisleka navrgel vsaj 5 razlogov, zakaj je to čisto zgrešeno. Danes se kažejo točno tiste pomanjkljivosti, ki sem jih takrat prerokoval, npr.:
* da bo problem s prostorom
* da bo to vodilo v špekulacije, pa se sploh nisem točno zavedal v kakšne. Danes poznam primere, da imajo družine prvega otroka doma, drugega (brezplačnega) pa pošiljajo v vrtec. Celo tako kretensko luknjast je očitno postal ta zakon!?
* da to uničuje podjetniško pobudo na področju varstva otrok
* da to ni fer do družin z enim otrokom in tudi do drugih, ki bodo to financirali
* da se mi zdi prav, da vsak zase plača kar (po)rabi
* da bo težava z javnim denarjem
* ...

V glavah naokrog prisotnih sem v trenutku postal pri enih kot največji egoist in pri drugih kot največji kreten... Med dobrimi deset prisotnimi sem bil pa čisto edini nasprotnik tej ideji.

Saj večkrat razlagam, kaj je limita ravnanja naše države. Čisto vse, kar bomo zaslužili, nam bodo pobrali. Potem pa nam bodo po neki zakonski podlagi presojali, kaj nam pripada za življenje in nam to odmerjali. Si to res želimo? Saj nismo čebele ali mravlje.
anon-10204 sporočil: 684
jaz bi rekel bolj jugo-mentaliteta... Sebe namreč ne vidim v tej mentaliteti!

Strani: 1