Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek ZDA: Protikrizni ukrepi so padli na plodna tla

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jezst sporočil: 4.758
[brane]
> [jezst]
> > [brane]
> > > [jezdec666]
> > > Kje ti sanjač vidiš, da se bo nam višal standard? Mi bomo še 10 let odplačevali grehe Šrotov, Bavčarjev, Pavčkov, Jajcev in PAhorjev.
> > >
> > > Ko bo to poplačano, bomo pocrkali od tega, ker bojo tle samo še penzlni in invalidi in otroci in nezakoniti migranti.
> >
> > Spet si malo črnogled. Mi bomo prišli na vzdržni nivo neto zadolženosti že v roku enega ali najkasneje dveh let. Že letos bomo najverjetneje nekje na nivoju leta 2008 11,5 milijarde €, z večjim zagonom EU pa bo zmanjšanje v letu 2014 lahko tudi 3 milijarde €. (medletni trend zmanjševanja je 2 milijardi €, v zadnjega pol leta pa 1,5 milijarde €)
> > poglej E) BRUTO ZUNANJI DOLG (datum preseka 12.08.2013) na strani 19
> > www.bsi.si/library/i...ekaId=5322
>
> Kaj si pa ti vzel?

Nič ni treba vzeti, da boš to spoznal, le prebrati link, ki sem ti ga dal.
Seveda, je lažje lapati kot prebrati 24 strani, kljub temu, da je veliko slikic.
Da se ne boste zgovarjali na podatke, enake navzkrižno primerljive ima tudi SURS, MF, Eurostat.
Se pa zavedam, da je v taki debati in na Financah zelo nezaželjeno, če ne pljuvaš po vseh in vsem.
Ampak Katanec bi po takih podatkih rekel, kapa dol, gospodarstvo in prebivastvo.
Branko, bruto zunanji dolj je cca 40 mrd EUR. A si ti eno Bratušek pilulo pogoltnil ali kaj?