Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[republican]
> [tomven]
> Problem vseh obrtnikov je, da hočejo furat dalje imidž, ki so ga dosegali, ko je bilo denarja dosti in so lahko privijali cene... dober avto, vikendi, barke, ves čas 500eur v tošlu

Zate je torej problem, če nekdo s svojim delom dobro zasluži in bi bilo bolje, če ne bi imel za burek?
Ni problem, da dobro zasluzi. Problem je, ce ob jamranju, da ni posla, njegova obrt crkne, namesto da bi spustil cene. Medtem pa ljudje delo, ki bi ga lahko delal on delajo sami, slabse in manj ucinkovito, in to popoldan.

V casu norije nekaj let nazaj so stale recimo obnove kopalnic ranga 10.000 EUR. To je recimo 10 slovenskih dobrih plac, za dva ali tri tedne dela. Jaz sem se odlocil, da bom pocakal, ker se mi zdi abotno dati 1/10 (realne) vrednosti stanovanja za obnovo ene kopalnice. In ce ne bodo cene postale normalne, bom rajsi kopalnico zasnoval tako, da bodo pac mojstri imeli cimmanj dela (brez ploscic po stenah, itd - marsikje v evropi niso obsedeni s keramiko po stenah kot v sloveniji). Na skodi bodo samo mojstri.