Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
pitaj boga, kako bo to izpadlo v praksi. recimo, da bo naslednja eu članica, ki bo zaprosila za pomoč, prav slovenija. koga bojo strigli, kdo bo popušil?
ma ukrep je super. kot vedno je problem timing. tole bi bilo za sprejeti pred petimi leti ali pa vsaj pred tremi. sedaj so povsod ze aktivirane razne sheme, konec koncev kaj nam v teoriji tole pomaga, tako ali tako bomo pri nas mastno placali s slabo banko. ki jo btw. evropa podpira oz. celo zahteva. tako da jaz tole razumem kot velik in poceni blef.
mene bolj skrbi, da so ciprski templejt ustvarili na netipični državi z netipičnim bančništvom. in se bojim, da bomo prav mi poskusni zajček, kako se to "zdravilo" obnese v drugačnih okoliščinah.
mene ne skrbi nic vec, ker na nic nimam vpliva. na volitvah lahko naceloma izbiram med janso in jankovicem, ki na koncu izvajata prakticno identicno ekonomsko politiko in pa pahorjem, ki ga prebavim se manj kot prejsnja dva. hvala lepa za tako izbiro, raje ostanem doma.
moralno pa idejo podpiram, prvič se dogaja, da banksterji ne morejo več računati na davkoplačevalski bailout, prvič so tudi izgube privatne, ne javne.
vecino izgub zso e popucali. tako ali tako pa lahko vedno banksterji od drzav denar in ga bodo tudi dobili, ce pride nova kriza. trenutno ga imajo ocitno viska. za banksterje me ne skrbi, ce je treba bodo poslali vojsko na ulice, da bodo njihovi bonusi izplacani.