Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ku ku kukiji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
[Glavni forum] Tema: Ku ku kukiji
[#2153428] 20.06.13 17:09 · odgovor na: anon-218461 (#2153075)
Odgovori   +    0
[jasnuk]
Prikazovanje reklam na spletnih straneh in avtomehanikova tablica na tvojem avtomobilu nimata nobene skupne točke.

Na večini spletnih strani je vsebina zastonj. Da bi bila vsebina zastonj je kdaj potrebno imati tudi reklame na straneh. Na žalost ne smeš uporabniku, ki reklam noče, prepovedati dostop do strani.

Zakaj založnik nima možnosti onemogočit dostop ljudem, ki ne želijo piškotkov in reklam? - je napreč "proti pravilom"...
Delno bi se strinjal, vendar si zmetal preveč stvari v en koš. Primer: če hočem videti npr, vsebino splošnega dobrega npr. vozni red vlak, nima nihče pravice služit z menoj. Tu za moje pojme sploh ni debate. Druga zadeva pa je, ko se lahko služi, vendar imam v vsakem primeru pravico do zavrnitve služenja an moj račun. Povsem legitimno je, da mi tisti, ki na moj račun z mojim nestrinjanjem ne bo zaslužil, onemogoči dostop do neke informacije. Lahko pa se dogovoriva, da dobim nekaj zaslužka, ki je nastal zaradi mene, tudi jaz. Poglej, zadeva je popolnoma enostavna: za vsako zadevo, kjer nekdo z nekom ali preko nekoga zasluži, se lahko cenka, gliha, itd. Problem je, ker se zadeve na spletu prikrivajo oz. skrivajo. Razumem, da se ljudje znajdejo in na račun klikov služijo. Vendar se je treba zavedat, da je vsak, ki klikne naredil neko delo, ki prinese zaslužek. Torej, zakaj bi delal za nekoga zastonj? Bi se pa strinjal, da bi vsak, ki bi šel na stran, kjer se služi bil opozorjen, da si stran sicer lahko ogleda, samo je to cena, ki jo mora plačati lastniku strani. Poglej, isti šmorn so telefonske ankete: vsakič, ko odgovorim na anketo, zaslužim za podjetje, ki anketo izvaja. Torej, moj čas, ko sem delal v celoti pobaše agencija. Zakaj? Torej: ali ne služite z mano ali pa mi povejte, da je surfanje po vaši spletni strani plačljivo, vendar to lahko oddelam tako, da služijo z menoj, ko klikam po njihovi strani. Tako si jaz predstavljam. Druga vrsta problema je pa analiza podatkov, ki jo lahko nekdo vrsto let sistematično zganja, ter jo lahko izkrivljeno plasira po potrebi. Ampak to je druga zgodba.