Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Se je Mednarodni denarni sklad res zmotil?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Se je Mednarodni denarni sklad res zmotil?
[#2144294] 10.06.13 10:25 · odgovor na: (#2144193)
Odgovori   +    6
[kajulci]
> [bc123a]
> Dolg bi jim pa morali odpisati takoj (deloma) - neke vrste delni bankrot. Silne milijarde pomoči bi lahko zmanjšali za 10-krat, ker bi večino utrpeli neprevidni posojilodajalci - to bi bilo tudi pošteno.
>
> Prvi pameten komentar v tem threadu.


Ko sem jaz pred par leti, ob prvi finančni pomoči Grčije zapisala, da Grčija na noben možen način ne bo mogla odplačati tolikšnega dolga in da ga bo potrebno del odpisati, sem naredila najhujši možni greh na tem forumu, in če me spomin ne vara, si bil tudi ti med tistimi, ki si mi razložil, da sem glupa

p.s. dopuščam tudi možnost, da me spomin vara in ti nisi bil med tistimi :)
Mozno, da sem bil.

Tudi jaz sem mislil, da se da te stvari peljati z interno devalvacijo, ki je matematicno popolnoma enak koncept kot devalvacija valute.

Zal se je izkazalo, da to ni res. Zal se tudi kaze, da tisti, ki po eni strani zugajo lenim grkom, nocejo razumeti, zakaj bi v sloveniji morale dol minimalne place in penzije.

Se posebej zaradi te ... kako bi rekel ... dvolicnosti, sem ze nekaj casa preprican, da interna devalvacija v demokracija ni mozna in komot priznam da sem spremenil mnenje v luci novih okoliscin.