Zasebnost
18 min
Energetski prehod: NGEN iz Žirovnice bo gradil hranilnike energije za nemškega energetskega giganta Uniper
20 min
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
57 min
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
2 uri
Najbolj brani članki danes
5 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
5 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
6 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
6 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
7 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
7 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
8 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
8 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
8 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
8 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
9 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
10 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
10 ur
Bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
10 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5
11 ur
DAF predstavlja spletno platformo za upravljanje voznega parka
11 ur
Cinkarna Celje: Modra zavarovalnica želi v nadzornem svetu Tomaža Berločnika

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.055
[Vinci]
Malo prehitro sklepaš. Gledaš samo Bisol Group. Glavnino prihodkov ustvari Bisol Proizvodnja (v lasti Bisol Group), in sicer v letu 2011 cca. 49 mio evrov, od tega 33 mio evrov na tujih trgih.
Opazoval sem predvsem krovno družbo, v katere imenu Merc v javnosti tudi nastopa. Pomembno je, da je krovna družba 100% lastnica hobotnice, sam Merc pa 64% lastnik krovne družbe (in hobotnice). Poanta: to je dokaz, da gre za osebni (finančni) in ne »nacionalni« interes, kot blebeta Merc in s tem jaha Kučanovega konja.

In še o »proizvodnji«!

Podjetje Bisol je ustanovilo podjetje Blues (Velenje), katerega lastnik je bil propadli tajkun Jože Angeli (spomni se, med drugim je uničil tudi LTH). Angeli je jahal dva konja: 1) kot invalidsko podjetje je sesal davkoplačevalce in 2) proizvajal je okovje za Gorenje. Nekega dne je objavil, da bo s tajkunskimi krediti kupil celotno Gorenje, torej mamo, od katere je živel. Takrat je Bobincu počil film, prekinil je vse pogodbe z Angelijem in ta se je po hitrem postopku potopil.

Pričeli so tako, da so s kreditom Hypo Leasing od Hitachija kupili linijo za sestavljanje (lepljenje) panelov in ustanovili firmo Bisol. Linijo sem si pred leti ogledal v živo. Linija sicer OK, toda nič dodane visokotehnološke vrednosti. Pač približno 5 delavcev, ki strežejo strojem: silicijeve rezine lepijo na steklo, lotanje, vse skupaj v ALU okvir, testiranje (voltaža), pakiranje, razvoz. Pika. Ko je Angeli (Blues) propadel, ga je Merc odplačal in nagnal, proizvodnjo pa iz Velenja preselil v Latkovo vas. Precej skromno (leta 2004-2005) vse skupaj, potem pa …… AGW in feed-in … hobotnica in piar. To je to.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2133349

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
[0126Bacis]
> [Vinci]
> Malo prehitro sklepaš. Gledaš samo Bisol Group. Glavnino prihodkov ustvari Bisol Proizvodnja (v lasti Bisol Group), in sicer v letu 2011 cca. 49 mio evrov, od tega 33 mio evrov na tujih trgih.
>

Opazoval sem predvsem krovno družbo, v katere imenu Merc v javnosti tudi nastopa. Pomembno je, da je krovna družba 100% lastnica hobotnice, sam Merc pa 64% lastnik krovne družbe (in hobotnice). Poanta: to je dokaz, da gre za osebni (finančni) in ne »nacionalni« interes, kot blebeta Merc in s tem jaha Kučanovega konja.
Pa daj, a je res tako težko priznati, da si zajebal in sklepal na podlagi zanič "finančne analize"? Prosim, da ne me zaradi napisanega obsojati, da kakorkoli zagovarjam Merca in Bisol, ker mi je vseeno tako za Merca kot Bisol, kljub temu pa je najbrž prav, da se opozori na to (čist objektivno), da tista tvoja analiza, na katero sem odgovarjal, ni vredna kozarca tople vode.

Toliko podjetij pa imajo zato, ker za vsako sončno elektrarno ustanovijo projektno podjetje.

Strani: 1