Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj je odprlo vrata fiskalnemu pravilu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-232314 sporočil: 1.069
da fiskalno pravilo ni razlog sam po sebi, da se znižujejo plače, prispevki, socialni prejemki
Kaj pa še drugega ostane? Investicije? Investicija države pomeni zmanjšanje plač in prispevkov (zakaj sploh ločevanje na ti dve kategoriji?) pri izvajalcih in dobaviteljih - v zasebnem sektorju.

Da, tudi jaz bi rad videl, kako se zmanjša primanjkljaj brez zmanjševanja plač:
a) Javnem sektorju
b) Zasebnem sektorju (zmanjšanje državnih investicij, materialnih stroškov in zunanjih storitev)
c) vsem (dvig davkov).

Vse ostalo so bodisi zgolj prehodne rešitve (privatizacija) ali takšne, ki jih do 2015 niti slučajno ni možno izvesti (splošen dvig produktivnosti in energetske učinkovitosti).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2126964

Strani: 1

anon-278224 sporočil: 1.951
[Glavni forum] Tema: Kaj je odprlo vrata fiskalnemu pravilu
[#2127208] 27.05.13 09:24 · odgovor na: anon-232314 (#2126964)
Odgovori   +    9
[AndrejVNO]
> da fiskalno pravilo ni razlog sam po sebi, da se znižujejo plače, prispevki, socialni prejemki

Kaj pa še drugega ostane? Investicije? Investicija države pomeni zmanjšanje plač in prispevkov (zakaj sploh ločevanje na ti dve kategoriji?) pri izvajalcih in dobaviteljih - v zasebnem sektorju.

Da, tudi jaz bi rad videl, kako se zmanjša primanjkljaj brez zmanjševanja plač:
a) Javnem sektorju
b) Zasebnem sektorju (zmanjšanje državnih investicij, materialnih stroškov in zunanjih storitev)
c) vsem (dvig davkov).

Vse ostalo so bodisi zgolj prehodne rešitve (privatizacija) ali takšne, ki jih do 2015 niti slučajno ni možno izvesti (splošen dvig produktivnosti in energetske učinkovitosti).
Razen, če ne misliš resno, potem je vseeno. Fiskalno pravilo so sprejeli zato, da se bomo jeseni lahko spet zadolžili. Brez tega denarja za plače v javnem sektorju in doplačila pokojnin ne bo. Manjka ga za vsaj zadnje tri mesece tega leta. Ker pa bodo denar metali skozi okna, ga utegne zmanjkati še prej.
Prav zanima me, po kakšnih kriterijih izbirajo obetavna podjetja. In zakaj bodo dokapitalizirali Cimos (če bo Bruselj rekel ja), ne pa Peka, ki je skoraj 100% v državni lasti?

Strani: 1