Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Skipti, Telekom Slovenije in investicije toplovodarjev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-55773 sporočil: 241
011. Konkretno o toplovodarjih se nekoliko tudi motiš. Gre namreč za narod, ki ima s toplovodnimi napeljavami izredno veliko prakse in zato ni čudno, če so vsa gospodinjstva ogrevana s podzemsko vodo, brez porabe elektrike, torej brez gretja z bojlerji. V svojem času so se morali orientirati na boljše izolacije cevi, kar so dosegli, danes pa bi po kriterijih EU morali vodo hladiti, saj dogaja se, da se turisti v hotelih pod tušem tudi spečejo.

Glede investicij v Slovenijo vem iz prve roke, da interesenti so, vprašanje je le koliko so Slovenci vrtali globoko, koliko stopinj so namerili, kakšna je cena elektrike, nafte in plina ter kakšen je dolgoročna perspektiva države na tem področju. To vse so segmenti, ki bi jih omenjeno podjetje potrebovalo nakar zadržkov nebi bilo kot pravijo. Ravno tako se zanimajo za odkup ali sofinanciranje v posamezne elektrarne.

In ker članek govori o Telekomu in Skiptiju velja poudariti, da v islandskem tisku vidim uradno izjavo slovenske komisije, ki se s tem ukvarja, predhodno pa, da so pogajanja za zaprtimi vrati, torej se veliko o le tem ne ve.

Pravzaprav opažam, da so bile prve dve tretjine pogajanj na moč podobne tisti, ko so Islandci kupovali hrvaško Plivo. Na koncu je ostala islandska firma in Barr, prevzem pa so takrat dobili slednji. Mord me pa še v komisiji zaposlijo. :) :)

Andres

Neposredni odgovori na sporočilo št. 211274

Strani: 1

anon-8671 sporočil: 82
Andres, ker sem bila že v Islandiji, mi je njihova praktična uporaba podzemnih virov poznana. Samo strašno jim smrdi iz pip (verjetno zaradi žvepla, ali karkoli je). Vsaj v hotelu, v katerem sem bila. Glede njihovega pristopa k businessu pa je moje mnenje še vedno nespremenjeno - njihov način poslovanja mi zaradi osebne izkušnje pač ni všeč. Še več, mislim, da bo zaradi krize na finančnih trgih dostopnost do tujih virov bistveno težja ter bistveno dražja, zlasti za manjše ekonomije, kar Islandija je. By the way, ali si v Islandiji? Iščem namreč eno osebo, ki se je poročila z Islandcem, je pa po poreklu iz Rusije. Izgubila sem njen telefon. Ali imaš kako idejo? Vesna  
anon-17378 sporočil: 8.998

Andres je napisal(a):
... Glede investicij v Slovenijo vem iz prve roke, da interesenti so, vprašanje je le koliko so Slovenci vrtali globoko, koliko stopinj so namerili, kakšna je cena elektrike, nafte in plina ter kakšen je dolgoročna perspektiva države na tem področju. To vse so segmenti, ki bi jih omenjeno podjetje potrebovalo nakar zadržkov nebi bilo kot pravijo. Ravno tako se zanimajo za odkup ali sofinanciranje v posamezne elektrarne....Andres
Vrtanja so šla globoko, do tretje plasti (preko 6200 m). Obstajajo tudi izdelani elaborati in ocene možnih investicij, izdelanih je nekaj končnih projektov. Naključno poznam slovensko ekipo, ki ukvarja s temi projekti. Moral pa bi preveriti ali imajo v tem trenutku finančno konstrukcijo že zaprto (tj. ali je prostor še za katerega novega soinvestitorja). Če te zanima, mi piši.

LP, Zoran

Strani: 1