Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj je New York Times pisal o Binetu Kordežu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76818 sporočil: 4.031
[infa02]
Pa smo zopet na Balkanu!!!!!!
Hvala vsi, ki imate kaj za povedati v naši Sloveniji!!!!!
Čevapčiči, rakija, burek, baklava......
"Stari" Balkan rine vedno hitreje v Evropo, Slovenija pa expresno nazaj v Jugovino. Težko razumet.

Mi smo zadnja preostala republika SFRJ. Vsi ostali so se soočili s svojo zapravljeno preteklostjo in z novimi realnostmi, in danes gredo naprej.

Še Srbi in Hrvati nas vedno bolj čudno gledajo, kako za vraga zdaj ravno skijaši zganjajo neke karafeke s to jugonostalgijo in se grejo resurekcijo komunizma. Srbi so popolnoma rehabilitirali Dražo in Karađorđeviće, a mi še pa kar naprej drkamo na Kardelja, Kidriča, Franca-fucking-Leskoška-fucking-Luko, Kraigherja, Avblja, Popita, Dolanca...

Ma, zadnji zahojeni komunajzar je v butalskem kolektivnem spominu še vedno vreden 10x več od izpričanih in atestiranih zmernih demokratov, Sirca, Pučnika, Nagodeta, Vodetove...

Hišo cvetja v Beogradu obiskujejo večinoma Slovenci, Srbi se zanjo še zmenijo ne več.

Slovenci bomo v svoji kolektivni zgodovinski zblojenosti na koncu ustanovili še svojo lastno SFRJ, magari tudi brez Hrvaške in Srbije (oni dve bosta čez 5 let že preveč "reakcionarni" in "imperialistični" za našo družbo), in potem bomo mi zadnji preživeli Jugoslovani.

Čudna so pota zgodovine na teh geografskih širinah, jebemo mast, da so čudna.