Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zgodba gospoda P. L.: Kako sem uspel v Švici

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Zgodba gospoda P. L.: Kako sem uspel v Švici
[#2099785] 28.04.13 22:01 · odgovor na: foore (#2099773)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-35163 28.04.2013 22:14
[foore]
> [mataj]
> A res?

Ali je to vse kar lahko rečeš. Res kratek odgovor, morda najkrajši, kar si jih dal na forumu....
Sem že vedel kam to pelje in nisem hotel po nepotrebnem daljšat debate.
Če bo šlo tako naprej se bo potrebno oborožiti, saj se zgodovina ne sme ponoviti, da se še žive ljudi meče v jame ali v rove in to tudi otroke........in to brez kazni in obsodbe proti ljudem, ki so to naročili in delali.............zločini nezastarajo in se obsodijo, pri nas pa se to še ni naredilo......zanimivo, koliko časa potrebujemo za očiščenje in spravo........
Stari partizani in domobranci so se spravili že zdavnaj. Oni so bili prvi. Najbolje so se razumeli, ker so dali podobne stvari skoz. Vsi ostali, vsi tisti, ki se jim je zdelo vredno spravljati, so to tudi naredili. Imeli več kot dovolj časa za to. S tistimi, ki bi se po 3/4 stoletja še vedno očiščevali in spravljali, se nima več smisla ukvarjati, ker v resnici iščejo špetir.

Pri spravarjenju ne gre za pretekla dejanja, resnična ali izmišljena (npr tisto o metanju otrok v jame). Ne gre za preprečevanje ponavljanja zgodovine. Če sploh kaj, bo končni rezultat spravarjenja ravno to. Gre za vrednote, zgodovinska resnica je pri celi stvari samo kolateralna škoda. Gre za krščansko teorijo pravične vojne, za moralno opravičevanje napadalne vojne. Miroljubne vrednote NOB so temu pač v napoto. Mussomeli je v nedavnem prispevku tule zelo lepo opisal kako je s tem: "Poenostavljene predstave medijev, nezmožnih moralno razlikovati med nenamernim pobojem nedolžnih na vojnih področjih - sicer grozovita, a neizbežna posledica skoraj vsake vojne v zgodovini - in namernim pobojem med maratonom, bi se večina odraslih sramovala."

Oblastni kreteni bi, tako kot še vedno dosedaj, radi prikrili posledice svoje plenilske gospodarske politike z vojno. Radi bi zaščitili svoje riti in privilegije in jih prav nič ne briga, če bodo tokrat frčale nukice.