Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-123270 sporočil: 159
Veste dragi ljubčki, ki samo šinfate: nekdo, ki je 30, 40 let vlagal , zidal, šparal, pa ni nujno, da ravno s sodniško plačo, pa da si je na leto privoščil letni dopust, zraven vložil svoje fizično delo in hkrati spravil h kruhu dva ali celo tri otroke, brez kakega večjega pufa, tak ima brez problema danes hišo s cca 150 m2, dvojno garažo, malce vrta za pokrampat in na uč ocenjeno vsak , ki je kdaj imel opravka z gradnjo ve, da bajta pod streho tretja faza stane cca 70 do 100 tisoč, kje je še vsa inštalacija, ki kar pozauga mesečne dohodke, in na koncu niti ni tako bajna bogatija, ko vanj postaviš Alples pohištvo, kupiš s popusti opremo, da sploh zalaufaš življenje in je 200000 kot bi mignil, pa sploh ne štejem spremembe namemb nosti zemljiš + voda+elektrika+komunala cca 15000 samo za papirje!, v desetih letih so pa tud otroci že sredi OŠ, če le imaš normalen zakon oz familijo, porodniška oz bolniška pa tud ni bila nokoli super plačana. Pejte mal u lajf, začnite migat, pa boste sami občutili kaj pomeni vlagati v svojo prekleto prigarano investicijo življenja za oba zakonca, ki komaj praskata na kup, brez pomoči staršev, kolegov je noro težko. Najbolj ironično je, da je trenutno prav moda, trend , kako so kar naenkrat vsi , ki so bili spodobni sploh kaj našparat v tej skorumpirani domovini, sploh kaj ustvarit, kar naenkrat sovražnik vseh, kar naenkrat so bogatini, čeprav mnogi v svojih prigaranih bajtah komaj shajajo z mezerno plačo ali pokojnino, vsi vidijo samo zidove, v katerih so njihovi žulji,prosti čas,požrti živci, obdobja brez denarja... , v očeh vseh, ki trenutno mešajo zrak,so brezposelni, klošarji po poklicu, goljufi, tajkuni, predvsem pa samozvani kritiki vsega kar je nekdo uspel ustvariti. Po vašem bi moral biti varuh človekovih pravic neki klošar, razcapan, brez zob, da bi zadostil nekim SLO-suženjskim predstavam v glavah.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2094464

Strani: 1

anon-123270 sporočil: 159
Še tole dodam: najbolj boleče pa je, da zdaj po nekaj desetletjih država išče kako bi te pridne ljudi, ki so si uspeli sami poskrbeti za svoj obstoj, stanovanje,mnogi z odplačilom tudi dveh treh preplačanih pufov bankam, čimprej spravila ob prigarane hiše, pa četudi na račun plačila položnic, nezmožnosti plačila oskrbnine v domu ostarelih in ti zgaranci z nizkimi pokojninami so kar naenkrat breme družbi, vir spotikanj nesposobne mlade generacije, ki išče samo vir kritike, večina zna dnevno pustiti 10, 20 evrov po barih, kafičih, za kino,za cigarete, za razprodaje, zračunajte si koliko zapravite letno! , davkarija pa bo počasi zajedla nepremičnine , da bi vi lahko dobivali mesečne socialne donacije in je to kaj drugače kot RKC?
anon-226213 sporočil: 737
www.24kul.net/j/kome...ri-resnice
Če na mesec zaslužim 3 čuke, prišparam v enem letu 30 čukov; to je v 40 letih nekje milijon. Ampak take gospe seveda živijo drugače kot jaz, ki ZNAM šparat. Take gospe kdaj vdrapne in grejo čez vikend na kosilo v New York, pa poleti malo na Sejšele in tako… Poleg tega je moj ksiht tak, kot mi ga je Bogec dal – in nimam česa prikrivati in ne skrivati pred seboj, kaj šele pred drugimi. Ko se pogledam v špegl, se v popolnosti sprejemam in se imam rada TAKA, KOT SEM. Moji lasje so prepredeni s srebrom; in ponosna sem nanj, ker je to srebro znak, da sem se z leti LE česa naučila in da ga nisem samo kronala :D.
Tak da… jaz tu ogromno prišparam. :D
Vse gospe pa seveda niso tako natur, preproste in kmečke; nekatere se ŽIVE ne morejo videt in jim morajo zjutraj, preden izpraznijo tubo pudra, šmink in drugih slikarskih pripomočkov, služabniki s plahto zakrivati špegl. Zakaj,to vedo samo one.
Želela bi si na odgovornih mestih več preprostih, skromnih in šparovnih mam in ČIM MANJ takih bab, ki se skrivajo.
Jaz se ne delam skromno; jaz taka SEM.
Nekako ne vem, kaj početi z “varuhinjo”, ki sproti vse zaluži in požene.
Varuh ČESA je to, pravzaprav? Keeping up appearances & statusa quo?

Glede ostalega pa, Hafner: NATANKO TO trobim že leta! “Slovencem” (z narekovajem mislim tiste, ki se skrivaj še vedno cmerijo za Titejom in za dnevi, ko so tisti, ki niso imeli NIČ, čez noč “postali VSE in so pobili tiste, ki so kaj imeli :D), torej “Slovencem” se ne moreš bolj zameriti, ko da si PRIDEN in se ženeš za SVOJO lastnino in da hočeš biti neodvisen od državnih stanovanj in podobnega šrota.
Ko sem bila dete in sta se moja dva pridna starša (oba sta bila s kmetov) odločila, da nam sezidata hišo (travnik jima je dal stari ata, ki je imel zemlje ko pečka :D), so se jima blokarji (več kot tri četrtine jih je imelo srbske priimke, in kadar je frčalo perje, so leteli tudi krožniki – zato sta nas želela čimprej odrešiti tiste blokarske “ciganije”) režali in ju zafrkavali, da imata lastniške popadke in da sta popolnoma butasta, da se bosta “toliko mantrala”.
Ko se je ata vsak dan po službi vozil z mopedom na parcelo in delal tam do mraka, so izjavljali, da se nam je popolnoma zmešalo in da “ne sodimo v socializem”, ker imamo kapitalistično žilico in miselnost. :D KATERI normalen kmet tega sveta pa nima kapitalistične žilice? :D
In medtem, ko smo mi bili poleti “v švici”, se je ta LENA skupnoskledniška zalega sončila v poceni oz. zastonj fabrških “počitniških domovih” ob morju. In nam pisala privoščljive “pozdrave” :D.
Ko je bila hiška zgrajena, so se pa kar sami ponujali, kdo bo prišel kateri vikend “na obisk” (beri: se nažret dobre hrane ter nadihat miru in čistega zraka). Takrat (šele! :D) jih je začela mantrat tudi faušija :D; prej, ko smo trpeli, nam niso bili nič faušni!

Sedaj pa prasci svinjski “kravatarski” politikantski enačijo TAKE ljudi, kot je naš ata, in take, ki so morda kak meter kje nadzidali ali prizidali brez prekletih papirjev (da sta lahko sin ali hči živela doma in nista NIKOLI NITI ZA CENT obremenjevala preklete “države” in vseh tistih socialajzarskih lenuhov, ki se do sramotne, lene smrti zležavajo po lumpenproletarskih, ničemur podobnih blokih)… - zdaj hočejo kreteni kar IZENAČITI te pridne ljudi s pokvarjenimi bogatuni, ki so si z nakradenim ali pa z lahkoto “zasluženim” denarjem (kar je ISTO!) NALAŠČ NA ČRNO zgradili razne vile ob morju! Ko je več kot jasno, da pri njih ni bil problem DENAR, ampak si papirjev niso MOGLI urediti, ker so NALAŠČ gradili na črno tam, kjer je to PREPOVEDANO, saj gre za najboljšo, kmetijsko zemljo! S takimi KRIMINALNIMI dejanji so hoteli samo pokazati, KAJ ZMOREJO in da zanje zakon NE velja! Prav OČITNO je, kako se (kar naenkrat – prej pa leta nič!) zadnje tedne pospešeno vrstijo “odkritja” teh bogataških črnogradenj! Zakaj, mislite? Zato, da bodo imeli kravatarji zdaj izgovor, kako “mora biti zakon za vse enak” in bodo udarili vse tiste pridne reveže.
“BANDA kravatarska”!

CELO TUKAJ, na forumu Financ imamo nekaj takih perverznih skupnosklednikov, ki sovražijo vsako zasebno iniciativo in pridnost! Nekdo od njih je zadnjič pisal nekako takole: “Pri nas gre celo tako daleč, da se nepremičnina, v kateri stanuješ, ne šteje v kvoto za socialne prejemke! Meni, ki stanujem v najetem stanovanju, na banki imam pa 10.000 evrov, pa to štejejo v osnovo za davke!”
Nekdo pa je dva dni nazaj lamentiral, češ kako so pri nas “zaščiteni invalidi”, medtem ko “mladega človeka NIHČE NE ŠČITI!”
“Zaščiteni invalidi”??? PRI NAS? Ti bom povedala, kako so “zaščiteni invalidi”! Poznam gospoda, ki ima težko obliko diabetesa, pa ga “zdravniška” komisija NI POSLALA V PENZIJO! Dolgo je prejemal nadomestilo za invalidnost, 180 evrov mesečno (!!!!!!!!), s čimer mora PREŽIVETI! Lani so mu vsoto zvišali na 200 evrov. O kaki službi ne more niti sanjati, da bi mu jo kdo dal; takemu, kot je, je tudi ne bi zmogel.
STRAŠNO so pri nas invalidi “zaščiteni”, ja! Vprašaj dr. Fikfakovo!; ti bo povedala, da sploh nimamo sistematiziranih poklicnih bolezni in da v NOBENI civilizirani državi ni to področje tako neurejeno in tako krivično kot pri nas!
Ampak ne, naš socialajzarski forumski kolega bi želel, da zaščitimo ZDRAVE, MLADE ljudi, ki LAHKO delajo!!!
Kje v svetu ste že videli kaj podobnega?

Kako zelo in neverjetno so slovenski talevi sprevrženi in kako perverzno pojmujejo pojem “solidarnosti”, je lepo opisala popevčica iz davnega leta 1983 z naslovom “Pri nas” – ki so jo seveda društveno-politički radnici s TVLj nemudoma “shranili” v bunker in jo tudi varno zaklenili (da ne bi mogla uiti med ljudi :D), avtorico pa (po nekaj podobnih “kiksih” :D) poslali “na dopust”. Muzike vam žal tukaj ne morem posredovati, lahko pa za hec vprašate na TVSlo (ne vem, kdo zdaj vodi bunker, pozanimajte se! :D), ali popevčico še šparajo! (če ni medtem zaradi “neplaniranih poplav” med zadnjo petletko “izginila”):

PRI NAS

Pri nas je boljše kot drugod –
to že lahko bi vedeli!
Pri nas smo boljši, kot so drugod –
o tem se v svetu govorí…

Tu vsak dobí, kar naredí;
pošteno si delimo vsi.
Če pa še kdo ne znajde se,
je to njegova krivda le!

Pri nas smo sámi delavci,
pri nas za d’nar se vse dobi,
v vsem enaki smo VSI
in revežev pri nas pač ni!


So pa pri nas določeni,
ki ne znajo še odločati,
ki ne vedo, zakaj živé
in KAJ VSE LAHKO DOBÉ!

Za té nihče skrbel ne bo;
si čisto sami krivi so!
“Vsak naj SAM pomaga si -
in Bog bojo pomagali!”

Pri nas smo sámi delavci
prvaki v humanosti,
tu samouprrrrrrrravno se živí
in revežev pri nas več ni.



Če je še kdo, ki t’ko živí,
da to človeka vredno ni…;
če so otroc’ mu jetični,
ker vsak dan zanje mleka ni…;

in če še kdo PREKLINJAT’ zna,
ker bogvekomu žulje da -
je to pri nas izjemoma
in vredno ni pogovora.

Pri nas smo sámi delavci,
in kol’ker da – vsak dobi,
zato pa - če res priden si,
boš kmalu med vodilnimi.

Pri nas smo sámi delavci
in multimilijonarji VSI;
če kdo še komaj preživí,
PAČ SOCIALIZMA VREDEN NI!

Strani: 1