Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2078335] 08.04.13 12:51 · odgovor na: (#2078180)
Odgovori   +    2
[jezdec666]
Ajde fantje a gremo mal razmislt, kdo bo prvi izstopil iz EMU? Bi rekel, da bo na presenečenje to kakšna na videz manj pacientska država
Jaz pa menim, da bo Ciper. Glede terminskih napovedi sem se že prevečkrat opekel, praviloma traja dlje, kot bi osebno in racionalno pričakoval, ampak če vseeno tvegam, se čakanje na ta dogodek ne bo merilo v letih, v smislu množine.
[republican]
Vprašanje če bi bil rezultat plana A dosti boljši od plana B...
Jaz vseeno menim, da je bil. Tako kaotičen stečaj, kot se je zdaj "zgodil" Laikiju, bo v stečaj potegnil četrtino ciprskega gospodarstva, stečaj te četrtine pa bo povzročil stečaj naslednje četrtine ciprskega gospodarstva. Vmes bodo skušali na vse kriplje obdržati pri življenju "novo" BoC, ampak tudi ta je že zdaj 150% zrela za stečaj, po vseh teh stečajih bo pa 600% zrela.

Vsi tisti, ki se bodo zaradi učinkov plana B v kratkem morali sprijazniti s 30% nižjo plačo, bodo prihranjeni davek v višini 6.75% od nekaj deset k€ svojih prihrankov "poradirali" v pol leta, vsi tisti, ki bodo zaradi plana B izgubili službo, pa v mesecu ali dveh.

Odtod tudi moje stališče tri odstavke višje in če povzamem še enkrat, ja, plan A je bil zelo zelo manj slab od plana B. Ki bi ga ciprski parlament itak tudi zavrnil, pa si s tem nakopal kratkoročno še trikrat slabši nekontroliran bankrot ciprske države, ampak pač ni imel možnosti glasovati, pa tudi ne vem, če ne bi bil ta plan C čez dve ali tri leta že manj boleč, kot bo plan B.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2078335

Strani: 1

anon-99991 sporočil: 92
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2078464] 08.04.13 14:20 · odgovor na: anon-15342 (#2078335)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-99991 08.04.2013 14:21
Odtod tudi moje stališče tri odstavke višje in če povzamem še enkrat, ja, plan A je bil zelo zelo manj slab od plana B.
Ali je ta manj slab mišljen s ciprske perspektive ali absolutne (slovenske)?

Strani: 1