Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-167697 sporočil: 3.551
[prerok]
Še ena izpod peresa slovenskih novinarjev. (Pa kje slovensko novinarstvo pobira te genialce?). Numbeo.com ima, po mojem mnenju, dober model izvajanja raziskav o neki temi. Model je "crowdsorcing", kar pomeni, da ne obstaja agencija, urad, služba ... ki bi aktivno ankteriral ljudi, pač pa posamezniki prihajajo na stran numbeo.com in tam prispevajo informacijo na področju po njihovem izboru. Moč tega pristopa je hkrati tudi njegova šibkost. Model deluje samo, če je ljudi, ki sodelujejo, res veliko. Ker pač ljudje, ki prispevajo, niso izbrani po raziskvalni medtodologiji za vzorčenje. Zato model daje dobre rezultate šele po začetnem zagonskem obdobju, ki lahko traja krepko preko nekaj let. In numbeo.com je v zagonski fazi. Koliko je prispevkov na področju zdravstva v Ljubljani? Šest! Zato ne sklepajte na podlagi šestih mnenj, da je zdravstvo v Ljubljani boljše od onega v Berlinu.
Saj pravim, dokler v vzorcu ni upoštevan delež SDS palčkov iz slovenske periferije, nikakor ne more biti merodajen.

Sicer pa se mi ti iz Numbeo.com že zdaj smilijo. Kmalo bodo občutili srd plačancev iz centrale na Trstenjakovi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2077164

Strani: 1

prerok sporočil: 3.248
[kalimba]
> [prerok]
> Še ena izpod peresa slovenskih novinarjev. (Pa kje slovensko novinarstvo pobira te genialce?). Numbeo.com ima, po mojem mnenju, dober model izvajanja raziskav o neki temi. Model je "crowdsorcing", kar pomeni, da ne obstaja agencija, urad, služba ... ki bi aktivno ankteriral ljudi, pač pa posamezniki prihajajo na stran numbeo.com in tam prispevajo informacijo na področju po njihovem izboru. Moč tega pristopa je hkrati tudi njegova šibkost. Model deluje samo, če je ljudi, ki sodelujejo, res veliko. Ker pač ljudje, ki prispevajo, niso izbrani po raziskvalni medtodologiji za vzorčenje. Zato model daje dobre rezultate šele po začetnem zagonskem obdobju, ki lahko traja krepko preko nekaj let. In numbeo.com je v zagonski fazi. Koliko je prispevkov na področju zdravstva v Ljubljani? Šest! Zato ne sklepajte na podlagi šestih mnenj, da je zdravstvo v Ljubljani boljše od onega v Berlinu.

Saj pravim, dokler v vzorcu ni upoštevan delež SDS palčkov iz slovenske periferije, nikakor ne more biti merodajen.

Sicer pa se mi ti iz Numbeo.com že zdaj smilijo. Kmalo bodo občutili srd plačancev iz centrale na Trstenjakovi.
Glej kolega Kalimba, kje je problem teh objav, ki jih širijo slovenski mediji. Ravno mi je Val202 povedal gornjo zgodbo, vendar ne opremljeno z dejstvi, ki sem jih navedel, ampak kot resnico, da imamo v Ljubljani enega najboljših zdravstvenih sistemov, boljšega od New Yorka, boljšega od Berlina. In jim ne pride na misel, da te trditve ni mogoče izpeljati iz podatkov, ki jih je zbrala spletna stran. Pri nas ne velja, kar velja v svetu razuma:"Dejstva postanejo dejstva šele ko jih preverimo." Kaj je posledica našega nerazumenga odnosa, naše zaslepljenosti? Ko občutimo bedo sistema na svoji koži in imamo moč, bomo hoteli spremeniti vse. Ljudje, ki želijo spremeniti vse, pa praviloma porušijo mnogo, zgradijo pa nič. To je posledica življenja v laži. In današnji prispevek Financ je še en prispevek k laži. Ravno tako bi lahko vprašali mene kaj si mislim o Jankoviču, pa bi potem v Financah objavili naslov:"Ljubljančani Jankoviču očitajo Potemkinove vasi". Evo to je nivo slovenskih medijem. Pero ni izjema.

P.S.: Oni dan me je kolega iz BG spraševal v stanju v SLO in sem mu rekel, da je precej bedno mafijsko vse skupaj. In dobil razsvetljen odgovor:"Pa išli su u iste škole, zašto misliš, da bi upravljali državom totalno drukčije?"

Strani: 1