Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.197
[payme]
vem od kod vlečeš neke komuniste, pa svetost privatne lastnine....v ameriki te ne bi dolgo gledal, da serješ posel, najprej bi ti ponudili denar, če pa zavrneš, pa so bol sofisticirani prijemi, da si ne boš po nepotrebnem delal utvar...
no... ce bi slo za javni projekt, potem je tu pojem eminent domain, ki dejansko je razlastitev.

kako gre razlastitev skupaj s tem, da naj bi se izvajala v korist zasebnega projekta, pa je dokaj druga situacija, po moje.

jaz bi rad postavil X, pa mi sosed nekaj tezi, zato naj drzava soseda razlasti? hm...

(razen ce se pod imenom sofisticirani prijemi gremo to, da te nekdo pocaka za vogalom)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2072549

Strani: 1

crt sporočil: 27.197
[crt]
kako gre razlastitev skupaj s tem, da naj bi se izvajala v korist zasebnega projekta, pa je dokaj druga situacija, po moje.
v bistvu ze vidim nadaljevanje :)

- jaz kot zasebnik hocem nekaj pocet, pri tem rabim parcelo od poldeta, to bi morala uredit drzava!

[puf! drzava uredi, da ta princip funkcionira... seveda v vsej splosnosti]

- ueeee, jure jankovic je zrihtal, da so razlastili mojo parcelo, to bi morala uredit drzava!!

[a se bolj :)]
bc123a sporočil: 48.253
[crt]
no... ce bi slo za javni projekt, potem je tu pojem eminent domain, ki dejansko je razlastitev.

kako gre razlastitev skupaj s tem, da naj bi se izvajala v korist zasebnega projekta, pa je dokaj druga situacija, po moje.
Tako je, tu gre za zasebni projekt ki je sicer zelo fajn in delovna mesta in to, a vendarle ni to eminent domain v smislu, da pac nekje more biti (kot recimo cesta, zeleznica ali daljnovod). Lahko ga tudi ni, kakorkoli je tega v sloveniji ze prevec (da pac posla ni, ker se nekdo sprdne, da ga pa ne bo).
anon-58746 sporočil: 3.738
javno, privatno...čeprav gre za privatno zadevo, gre za projekt ki bi pozitivno vplival na celotno kotlino, verjetno bi kar lepo število domačinov dobilo delo, marsikateri gostinec, lastnik hotela, penziona...bi imel veliko korist, čeprav ne bi dal nič, da o ostali infrastrukturi ne govorimo, ta del bi lahko zaživel in postal pomembno alpsko središče, v 10 letih bi bila kranjska gora passe...korist bi imela tako občina kot tudi prebivalci, a glej eden, dva..ne vem koliko pa bi po svoje, imajo pravico zaustaviti napredek celotne družbe.....kljub temu da gre za privatno zadevo in ne družbeno, menim da je korist družbe bistveno večja od "oškodovanosti" "ubogega" posameznika....ki očitno le izsiljuje....in če bi bil investitor država, pa bi bilo v redu?

Strani: 1