Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-238577 sporočil: 14.015
[gsavli]

Meni je to vse jasno. Ampak. Tile*, ki so bili "tehnološki viški" in jim je do penzije manjkalo še rečmo 5 let, so ves ta čas dobivali pokojnino, namesto pol leta al kolk nadomestila za brezposelnost in potem adio sonček, znajdi se sam.
nekaj je bilo takih, ampak v državni upravi si imel tudi take, ki jim je manjkalo še 20 let...
* pa ne mi rečt, da so jih "nagnali" v penzijo - vsak je takrat lahko rekel: "ne, hvala, ne bi šel v penzijo, ampak bom raje še teh par let iskal službo ali bom brezposelen". A veš, tko je to s tem, da začuda nihče tega ni rekel. ;)
seveda ne, če je podpora za brezposelne bila bistveno manjša kot pokojnine, kaj misliš da jih tudi danes Zavodi za zaposlovanje stimulirajo za iskanje dela ali jih čimprej poskušajo spraviti na zpiz?

Če mene vprašaš, morajo biti ekstra super zadovoljni z dejstvom, da so dobivali ves ta čas, dokler se ne bi lahko upokojili, kar pokojnino, namesto minimalne socialne podpore.
xexe, če mene vprašaš gre pri mnogih za tako ali drugače pridobljene privilegije, zdaj pa lahko ugibamo, ali bo politika prej šla iskat in rezat nezaslužene privilegije (tudi pri svojih, ker samo jugo oficirji bodo premalo), ali pa bo po liniji najmanjšega odpora pač vsem počez odrezala enak procent?