Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija, dežela šumnikov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Slovenija, dežela šumnikov
[#2053572] 19.03.13 16:06 · odgovor na: anon-291451 (#2053423)
Odgovori   +    3
[1sandi2]
Sicer je najboljše za človeka, da izbere to, za kar se čuti sposobnega, da ima veselje, nekaj, kar bi mu lahko bilo kot hobi, recimo. Brez veze je siliti v tehniko nekoga, ki ima že v osnovi dve levi roki in malo, ali pa skoraj nič smisla za tovrstne zadeve.
Oprosti, tile izgovori so zelo slaba razlaga trenda, ki se dogaja. Naval na druzboslovje se je v casu, ko sem jaz zacel studirati, sele zacenjal, in takrat se skozi izredni (placljivi) studij za sicer redne studente (brez zaposlitve).

Najvecji sok zame je osebno bil, da so ljudje vpisovali kup smeri, za katere se jaz (pa sem bil v razredu med bolj razgledanimi) nisem imel pojma, na kaj tocno se nanasajo. Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd. In mislim, da se to dogaja se sedaj - ljudje se vpisujejo na razne eksoticne smeri in nimajo ne pojma, kaj se tam sploh studira, ne predstave o tem, kaj bodo sploh poceli z diplomo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2053572

Strani: 1

Neuvrscen sporočil: 1.779
[Glavni forum] Tema: Slovenija, dežela šumnikov
[#2053597] 19.03.13 16:38 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    0
Andragogika = poučevanje odraslih, diplomanti, če ostanejo v fohu, poučujejo po raznih delavskih univerzah, ki izvajajo programe OŠ in SŠ za odrasle, ki zaradi različnih problemov v mladosti niso dokončali osnovne ali srednje šole.

Za pedagogiko verjetno veš, kaj pomeni. Hmm, a je poleg pedagoške fakultete to tudi kakšna smer na filofaksu?

Bohemistika: po mojem je to češčina + slovaščina. Pod KuK se je Češka (zahodna polovica današnje Češke) v nemščini imenovala Böhmen in ponekod za ta del še danes najdeš izraz Bohemija.

Kaj bi pa počenjal z diplomo iz kakšne muzikologije, mi pa res ni jasno.
anon-20668 sporočil: 3.976
[Glavni forum] Tema: Slovenija, dežela šumnikov
[#2053850] 19.03.13 19:49 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd.
Ti jaz lahko razložim, kaj lahko delaš po takem študiju: mečeš granitne kocke.
anon-25179 sporočil: 283
[Glavni forum] Tema: Slovenija, dežela šumnikov
[#2055535] 20.03.13 22:34 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [1sandi2]
> Sicer je najboljše za človeka, da izbere to, za kar se čuti sposobnega, da ima veselje, nekaj, kar bi mu lahko bilo kot hobi, recimo. Brez veze je siliti v tehniko nekoga, ki ima že v osnovi dve levi roki in malo, ali pa skoraj nič smisla za tovrstne zadeve.

Oprosti, tile izgovori so zelo slaba razlaga trenda, ki se dogaja. Naval na druzboslovje se je v casu, ko sem jaz zacel studirati, sele zacenjal, in takrat se skozi izredni (placljivi) studij za sicer redne studente (brez zaposlitve).

Najvecji sok zame je osebno bil, da so ljudje vpisovali kup smeri, za katere se jaz (pa sem bil v razredu med bolj razgledanimi) nisem imel pojma, na kaj tocno se nanasajo. Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd. In mislim, da se to dogaja se sedaj - ljudje se vpisujejo na razne eksoticne smeri in nimajo ne pojma, kaj se tam sploh studira, ne predstave o tem, kaj bodo sploh poceli z diplomo.
Medjezikovno posredovanje je neko new-age poimenovanje, v bistvu gre za študij prevajalstva :-).

LP

Strani: 1