Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-314949 sporočil: 33
čas vnosa: 18.03.13 16:26
Navedbe Petra Kodele so bile predvsem zelo promocijske, čeprav je bilo Gorenje resnično osvežitev za to tržišče v teh letih. Največji promet je Gorenje Pacific doseglo s prihodom gospoda Martina Puha in sicer 60 mio avstralskih dolarjev. Za postopno upadanje prodaje, ki je rezultirala v zaprtju firme v začetku devetdesetih, gre iskati predvsem v naslednjih vzrokih:
- devalvaciji avstralskega dolarja za 20% sredi osemdesetih,
- pospešenih spremembah trga hladilnih aparatov z prevlado "no frost" tehnologije, katero je Gorenje uvedlo v proizvodnjo šele nedavno!
- izjemno povečanih logističnih stroškov, ter neagresivnega trženja drugih produktov!
Kako uspešen bo ta "Fenix" z imenom Asko bo pa res zanimivo spremljati, kajti trg je zelo zelo zrel!! in ne pozablja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2052251

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[fakti1]
Navedbe Petra Kodele so bile predvsem zelo promocijske, čeprav je bilo Gorenje resnično osvežitev za to tržišče v teh letih. Največji promet je Gorenje Pacific doseglo s prihodom gospoda Martina Puha in sicer 60 mio avstralskih dolarjev. Za postopno upadanje prodaje, ki je rezultirala v zaprtju firme v začetku devetdesetih, gre iskati predvsem v naslednjih vzrokih:
- devalvaciji avstralskega dolarja za 20% sredi osemdesetih,
- pospešenih spremembah trga hladilnih aparatov z prevlado "no frost" tehnologije, katero je Gorenje uvedlo v proizvodnjo šele nedavno!
- izjemno povečanih logističnih stroškov, ter neagresivnega trženja drugih produktov!
Kako uspešen bo ta "Fenix" z imenom Asko bo pa res zanimivo spremljati, kajti trg je zelo zelo zrel!! in ne pozablja.
Hvala za zelo koncizen odgovor.

Po mojem spominu je AUD sredi osemdesetih kotiral nekje okrog 0,7 USD, zato sem iz radovednosti malo pobrskal za zgodovino tečajev. Solidne podatke o tem sem našel pri RBA (www.rba.gov.au/chart...ates.html) in na nemški Wikipediji (de.wikipedia.org/wik...hselkurse) Oba vira kažeta, da je bil padec avstralskega dolarja v osemdesetih še precej večji kot 20%. To so pa številke, ki lahko zaustavijo še tako spodoben posloven načrt, še posebno manjšega in mlajšega ponudnika iz daljnih krajev.

Ah, tehnologija in trženje v Gorenju sta po mojem še danes precej slabotna, prav tako tudi take stvari, ki se jim reče vizija, strategija, fokus ipd. Želim jim veliko sreče in preudarnosti. Znanka mi je namreč pred časom povedala, da se boji poka nepremičninskega balona tam dol, kar nikoli ni dobro za prodajo bele tehnike.

Strani: 1