Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051297] 18.03.13 08:55 · odgovor na: anon-247152 (#2051270)
Odgovori   +    14
[tatankaiyotanka8]
Jezen sem na tebe ker podpiraš nedemokratičen, retroaktiven ukrep, ki je proti vsem pravnim normam, kateri evropo vrača v srednji vek, verjetno bi ga vsako normalno ustavno sodišče zavrnilo in zadeva tistega ki je najmanj kriv za nastalo situacijo.
Kolikor je meni znano, nisem čisto nikjer napisal, da ga podpiram, zgolj razložil sem, kako so se pogajali in kaj so se izpogajali. Če se kak moj stavek bere kot podpora temu ukrepu, mi ga prosim navedi (definitivno pa ni bil mišljen tako).
[tatankaiyotanka8]
Pa še nekaj glede slovenskih tajkunov in pralcev denarja, večina jih je na Cipru odprla pravne osebe- podjetja in prek njih črpala denar, računi pravnih oseb pa ne bodo obdavčeni po tem kretenskem ukrepu so izvzeta, torej bodo v Ciprski jebi najebale "DEKLICE".
Ne vem, kje si to prebral, povsod piše samo "depoziti", pa tudi izračun se ne bi izšel, če bi podjetja izpustili. Ker je vseh depozitov na Cipru 70 G€ in so izračunali, da bo davek 9.9% / 6.75% prinesel 6 G€, bo morala biti obdavčena kar ta celotna masa. Recimo od ruskih depozitov odpade na fizične osebe približno 20 G€ in na podjetja še 8 G€, če bi odšteli zgolj to, je 6 G€ že praktično 10% od 62 G€, pa seveda imajo depozite tudi ciprska in ukrajinska itd podjetja ...