Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-104671 sporočil: 1.205
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051154] 18.03.13 02:29 · odgovor na: anon-15342 (#2051117)
Odgovori   +    4
[TadejK]
> [tatankaiyotanka8]
> Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.
>
> Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.

1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)
Če prav razumem bomo banke na Ciper reševali:
- deponenti v ciprskih bankah in ciprski davkoplačevalci 6 milijard EUR
- druge države eurosistema 10 miljard EUR (torej posredno tudi mi)

Taka delitev bremena je načeloma logična, pogajanja so bila kot razumem samo o podrobnostih kdo prispeva koliko in kakšna je osnova za izračun davka.

Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.

Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?

Pa še to: Vlada VB je že najavila, da bo kompenzirala tiste britanske deponente ciprskih bank, ki imajo račune na Cipru zato, ker so tam stacionirani kot vojaki ali uradniki.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2051154

Strani: 1

crt sporočil: 27.196
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051220] 18.03.13 07:48 · odgovor na: anon-104671 (#2051154)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: crt 18.03.2013 07:49
[Leffe]
Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.
en cas je krozilo, da je tujcev cirka za pol mase. ne vem pa, kako azuren podatek je to. ker tole ni bilo cisto nepricakovano in se je ze lani jeseni zacela migracija v latvijo.
Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?
kolikor se je dalo doslej prebrati, bodo podrejene obveznice tepene, druge pa ne. vendar naj bi ciprske banke v splosnem imele bolj svoh maso obveznic.

zdaj se je pojavila se ideja, da bi polovica kompenzacije prizadetim varcevalcem bila v obveznicah, vezanih na prodajo zemeljskega plina, o katerega nahajaliscij je sicer doslej konkretno znano predvsem to, da obstajajo.
anon-214372 sporočil: 3.048
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051233] 18.03.13 07:58 · odgovor na: anon-104671 (#2051154)
Odgovori   +    1
[Leffe]
> [TadejK]
> > [tatankaiyotanka8]
> > Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.
> >
> > Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.
>
> 1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?
>
> 2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?
>
> 3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)

Če prav razumem bomo banke na Ciper reševali:
- deponenti v ciprskih bankah in ciprski davkoplačevalci 6 milijard EUR
- druge države eurosistema 10 miljard EUR (torej posredno tudi mi)

Taka delitev bremena je načeloma logična, pogajanja so bila kot razumem samo o podrobnostih kdo prispeva koliko in kakšna je osnova za izračun davka.

Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.

Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?

Pa še to: Vlada VB je že najavila, da bo kompenzirala tiste britanske deponente ciprskih bank, ki imajo račune na Cipru zato, ker so tam stacionirani kot vojaki ali uradniki.
[maningi]
Najprej nekaj stvari, ki jih mediji v Sloveniji ne omenjajo:

a) V Monetarni uniji EU obstaja institut, ki varuje bančne vložke do 100.000 EUR. Tudi v Cipru. Da to pravilo nebi kršili, so si EU-birokrati dobesedno izmislili ta "kao" enkratni bakšiš (---> eklatantna kršitev pravnih norm). Sicer pa se v pravni državi vsak novi davek napove v naprej, ne pa odvede, še preden je bil v parlamentu sprejet in v UL razglašen.
b) Mediji napačno poročajo o depozitih. Predmet enkratne obdavčitve pri Ciprskih bankah so bančni vložki, ki obsegajo kapitalske vložke, torej vse od hranilne knjižice, tekočega računa, pa do kratko- ali dolgoročnih vezanih vlog varčevalcev (!!!). IZVZETI iz ukrepa pa so: delničarji in lastniki bank, bančni računi gospodarskih družb ter prvovrstne obveznice zunanjih upnic (običajno so to zavarovalnice, skladi, itd.). ZOPET ista scena: izgube naj plačajo še najmanj krivi mali davkolačevalci, mastne profite zadnjih let pa banke in njihovi lastniki spretno skrivajo v davčnih oazah, odgovornost za svoje zavožene investicije pa zvalijo na druge.
Najkasneje sedaj je postalo jasno, da EU vlada zločinska združitev politike s finančnimi vele-oligarhi, ki na škodo EU-držav in demokracije odkrito kršijo in zlorabljajo obstoječe zakonske okvire.
c) Poročila o pranju denarja na Cipru so so izkazali kot neverodostojni, to so v Nemškem finančnem ministrstvu minuli teden tudi priznali. Tudi bazelski Indeks glede pranja denarja posameznih držav kaže na to, da je tako dejanje precej lažje v Nemčiji storiti, kot v Cipru (glej: index.baselgovernanc...l#ranking)

(nadaljevanje spodaj)
Takole je napisal maningi v tej temi

forum.finance.si/?m=...813&single
anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051279] 18.03.13 08:40 · odgovor na: anon-104671 (#2051154)
Odgovori   +    16
[Leffe]
Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.
Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?
Depozitov je v ciprskih bankah ~70 G€, v to nista všteti grški hčeri Bank of Cyprus in Cyprus Popular Bank, v katerih depoziti ne bodo obdavčeni, ampak naj bi ju še ta teden pripojili Hellenic Postbanku.

Od teh ~70 G€ naj bi imeli Ciprčani ~35 G€, Rusi kot fizične osebe ~20 G€, ruska podjetja še ~8 G€, preostalih ~7 G€ pa si delijo Ukrajinci, Britanci (sodeč po britanskih medijih ~2 G€, čeprav vprašanje od kod so to oceno privlekli), Grki, Srbi, potem smo (oziroma v tem konktekstu lahko mirno zapišem "so" v tretji osebi) pa tam nekje verjetno tudi že Slovenci.

Če še po velikosti posameznih depozitov, lahko pa iz podatka, da zdaj kot alternativo davku 9.9% nad 100 k€ in 6.75% pod 100 k€ omenjajo 12.5% nad 100 k€ in 3% pod 100 k€, ki naj bi dala enak izplen ca 6 G€, hitro izračunamo, da je masa denarja v depozitih nad 100 k€ približno 59% (ca 41 G€), pod tem pa približno 41% (ca 29 G€).

[rešiš sistem 0.099*a + 0.0675*b == 0.125*a + 0.03*b == 6e9 in dobiš a = 4.11e10 in b = 2.85e10]

Ali so v tem drugem znesku 29 G€ tudi sredstva na vpogled, je odvisno od tega, ali bodo tudi ta obdavčena. Osebno sem vseskozi razumel, da ne bodo (teksti pretežno, uradna izjava EZ pa izključno pišejo o "deposits" in "depositors", ciprske banke pa račune strank delijo na "deposit accounts", "savings accounts" in "notice accounts"), ampak od včeraj se namesto "deposits" vse pogosteje pojavlja tudi "savings", pa namesto "depositors" tudi "savers" (recimo Reuters ponoči: www.reuters.com/arti...BG20130317 ), tako da smo prišli do "delovne hipoteze", da morda še sami ne vedo, kaj so se glede tega v soboto dogovorili, ali pa bi zdaj to radi spremenili.

Strani: 1