Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciprski precedens

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051117] 17.03.13 23:50 · odgovor na: anon-247152 (#2051095)
Odgovori   +    74
Zadnja sprememba: anon-15342 18.03.2013 00:07
[tatankaiyotanka8]
Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.

Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.
1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2051117

Strani: 1

anon-104671 sporočil: 1.205
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051154] 18.03.13 02:29 · odgovor na: anon-15342 (#2051117)
Odgovori   +    4
[TadejK]
> [tatankaiyotanka8]
> Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.
>
> Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.

1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)
Če prav razumem bomo banke na Ciper reševali:
- deponenti v ciprskih bankah in ciprski davkoplačevalci 6 milijard EUR
- druge države eurosistema 10 miljard EUR (torej posredno tudi mi)

Taka delitev bremena je načeloma logična, pogajanja so bila kot razumem samo o podrobnostih kdo prispeva koliko in kakšna je osnova za izračun davka.

Ali je kaj znano koliko bodo prispevali lokalni ciprski deponenti, koliko pa tuji (ruski, grški, ipd deponenti). Nekje sem prebral ali slišal (Guardian, Daily Telegraph ali BBC), da naj bi imeli vlagatelji iz VB na primer za 2 milijardi vlog, za Ruse, Srbe, Grke in naše tajkune pa še nisem videl oz. slišal ocen.

Ali je znano koliko bodo prispevali lastniki, to je delničarji bank in imetniki obveznic ciprskih bank? Ali pa se bosta ti dve skupini izognili "prispevku" za reševanje ciprskega bančnega sistema?

Pa še to: Vlada VB je že najavila, da bo kompenzirala tiste britanske deponente ciprskih bank, ki imajo račune na Cipru zato, ker so tam stacionirani kot vojaki ali uradniki.
anon-247152 sporočil: 631
[Glavni forum] Tema: Ciprski precedens
[#2051270] 18.03.13 08:32 · odgovor na: anon-15342 (#2051117)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-247152 18.03.2013 08:39
[TadejK]
> [tatankaiyotanka8]
> Moja hčerka 9 let stara dobija za praznike od dedkov, babic, stricev, tet in ostalih sorodnikov po kakšnih 10 eur, vse to pridno nalaga na varčevalni račun in se veseli. V ponedeljek oziroma torek bodo ciprskim deklicam po diktatu pokvarjenih EU politikov pokradli 7% privarčevanega zneska z računov.
>
> Zdej si se našel ti financarski pisun da mi objektivno orišeš to situacijo.

1) A ti razumes, da bo ta deklica, ce pokvarjeni EU politiki Ciper pustijo, da svoje tezave resuje sam, izgubila med 60 in 90% privarcevanega zneska?

2) A ti razumes, da bova znesek, ki bo ciprskim bankam vzpostavil kapitalsko ustreznost in tako tej deklici omogocil, da bo dobila izplacanega 93% privarcevanega zneska (pa ceprav ga je banka, v katero ga je vplacala, zapravila) prispevala tudi ti in jaz kot slovenska davkoplacevalca?

3) Imata s hcerko res kaj denarja na Cipru in koliko, da si tako jezen? (Pa tudi ce imata, zakaj si jezen *name*?)
Jezen sem na tebe ker podpiraš nedemokratičen, retroaktiven ukrep, ki je proti vsem pravnim normam, kateri evropo vrača v srednji vek, verjetno bi ga vsako normalno ustavno sodišče zavrnilo in zadeva tistega ki je najmanj kriv za nastalo situacijo.

Zanima me koliko boš podpiral podobne ukrepe ko bomo mi v takšni situaciji.
Denarne vloge bomo že pobrali ven iz bank.
Toda hijene bodo recimo sprejele v nedeljo zakon oziroma enkratni davek da mora vsak lastnik nepremičnine plačati v ponedeljek 7% enkratnega davka od vrednosti nepremičnine za reševanje situacije v Sloveniji, kdor ne plača do petka nepremičnina avtomatično v preide v last države.
Me zanima kako boš takrat podpiral podobne ukrepe. Udarili bodo Slovencljne po nepremičninah, vsaka družina jo skoraj ima, me prav zanima koliko vas bo še podpiralo podobne ukrepe.

Pa še nekaj glede slovenskih tajkunov in pralcev denarja, večina jih je na Cipru odprla pravne osebe- podjetja in prek njih črpala denar, računi pravnih oseb pa ne bodo obdavčeni po tem kretenskem ukrepu so izvzeta, torej bodo v Ciprski jebi najebale "DEKLICE".

Strani: 1