Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako naj verjamem tej vladi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-242092 sporočil: 5.152
[Glavni forum] Tema: Kako naj verjamem tej vladi?
[#2050002] 16.03.13 17:14 · odgovor na: foore (#2049262)
Odgovori   +    4
[foore]
> [Jana35]
> > [foore]
> > > [kenguru72]
> > > Včeraj na Pogledih Slovenije je naš Gregi spet grdo lagal, ko je na trditev Ljudmile Novak trdil, da je izdal Šuštaršiča trdil, da se je Šuštaršič sam odpovedal delu v novi vladi (saj mu človek ne bi zameril pri imenih, ki so notri), kar pa je dokazljiva laž. Virant je Šuštaršiča žrtvoval, ker je SD zahtevala, da Šuštaršič ni v novi vladi in včeraj je imel Uroš Slak priložnost, da bi to razščistil pa spet ni in potem jokca, da SDS pa noče priti v njegovo oddajo po kaj naj pa pridejo, da bodo videli kako Uroš leta po studiu kot kokoš brez glave, postvlja neumna vprašanja je nepripravljen, da ne naštevam. Jaz nimam problema z novinajem, ki kritizira moj problem postane v tistem trenutku, ko isti novinar kritizira eno politično stran zato, da zakrije svinjarije druge politične strani in v Sloveniji in na žalost skoraj 99% novinarjev takih. Na žalost.
> >
> > To se je na tej oddaji zopet pokazalo...Že dejstvo koliko časa je imel na razpolago Lukšić je bilo dejansko nenormalno, pa še nič ni dejansko povedal...............
> >
> > Novinarji sploh ne znajo ločiti, kaj je bistvo sedanje situacije.....tudi oni mislijo, da nas bodo komunajzarji rešili......nikakor nas ne morejo, ker dejansko ne razumejo, da je potrebno nekaj novega ustvariti in prodati, da nastane višja vrednost....
> >
> > Sploh ne razumejo, da je vreča prazna in smo kot država, kot berači, ki prosimo za kredite, ki jih bomo zelo težko vrnili s takšno politiko in s takšnimi politiki.....
>
>
> Hm, meni pa se zdi, kot da se pojavljajo eni drugačni trendi,namreč po novem ne govorijo več toliko o vračanju kreditov, vsaj prebiram razne teorije, ki so povsem drugačne, kot da kreditov Slovenija sploh ne misli vrniti?? ... no tole sem zjutraj opazila na rtv, preberite kar sami:
>
> www.rtvslo.si/val-20...elj/304492
>
> kopirano iz članka:" Najprej bi morali prenehati plačevati dolgove, ki so jih povzročili banke in drugi. Vemo, da bo Slovenija letos morala zbrati 5 milijard evrov za odplačilo starih dolgov. Vrniti bo treba denar nemškim, francoskim, italijanskim in drugim bankam. Te dolgove bi morali odpisati. Evropske banke bi morale prevzeti odgovornost za povzročitev krize. Zakaj bi morali plačati ljudje? Vlada bi se najprej morala začeti pogajati za odpis teh dolgov, morala bi ohraniti javni sektor in se povezati z drugimi evropskimi državami, ki nasprotujejo varčevalnim ukrepom. Povečati je treba investicije. Države evrskega območja s proračunskim presežkom imajo dovolj denarja, da bi se Slovenija, Grčija in druge države lahko rešile iz težav, ne da bi ljudje ob tem trpeli. S programom javnih investicij, z vlaganjem v infrastrukturo, ohranitvijo javnih služb ter preoblikovanjem in odpisom dolgov je mogoče učinkoviteje doseči gospodarsko rast. Če Slovenija reče ne, lahko povzroči krizo med evropskimi voditelji. Toda bolje je imeti krizo med voditelji kot pa krizo med ljudmi, ki morajo zategovati pas za odplačilo dolgov tujim bankam."

Ne zagovarjam stališča, da se ne vrne denarja. Denar je potrebno vrniti, vendar ne kar za 850 % v 9 letih samo za obresti med leti 1994-2003. Dejansko se tudi strinjam, zakaj bi državljani morali toliko dolga vrniti....Banke imajo svoje nadzornike, EUROPA kontrolira banke, zato bi morali pravočasno ukrepati.....zato je jasno, da ni PRAVIČNO, DA mora narod in državljani vse plačati, drugi so pa naredili izgubo oziroma, drugi so imeli dobiček...


Potrebna je določena PRAVIČNOST TAKO MED UPNIKOM IN DOLŽNIKOM..........
Oh, c'mon, foore! You can do better than that! Ves, zakaj jaz nimam problemov s pufi in likvidnostjo? Simpl, ker se ne pufam. Sicer ni nacelno nic narobe, ce se clovek (ali drzava, ali pravna oseba) zapufa, ce ve, kako bo iz tega pufa naredila dolgorocni profit. Ce pa se pufa zavoljo socialno-povezovalnega izbezumljanja nepismene volilne baze, pa je to tipicno komunisticno razturavanje tujega denarja.

Ker vemo, zakaj se je pufalo, sem se toliko bolj navdusen nad tem, da se obresti POSTENO (beri: po crnogorsko) zaracunajo - naj javnosektasko-trenirkasti nepismen volilni pool obcuti, kaj pomeni pufanje za njegove sinekure.

Kazen mora biti, kazen je vzgojna.