Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Beppe Grillo, rešitelj Slovenije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
ajajaj Črt, ne ga srat no... te bo še ABeceda za besedo držala... :)

saj se res čuje najlažja rešitev, da gremo ven iz Eura, ampak a je tudi prava? Jaz bi vseeno stavil na nižanje plač v JS, s čimer tudi lahko pridemo do točke, ko si samo še sposojamo za obresti... če je pol evrope lahko znižalo plače v JS za 10-15%, ne vidim razloga zakaj bi to pri nas ne moglo iti skozi... ;)

sploh pa še nismo ničesar prodali, niti nismo dali ljudem možnost, da začnejo sami zase poskrbet (deregulacija), potenciala za izkopat se je še dovolj... ma če boš še ti ABecedi dajal potuho bomo še res kje ven iz EU(RO)?

lpA

p.s.: še dobro, da na Goričkem ni medvedov... :)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2030184

Strani: 1

bobek13 sporočil: 4.301
[Glavni forum] Tema: Beppe Grillo, rešitelj Slovenije
[#2030188] 28.02.13 23:17 · odgovor na: bobek13 (#2030184)
Odgovori   +    13
aja pa še to sem pozabil... ne vem kje točno je problem, da naši vEleUmi še niso na to idejo prišli - glede nato, koliko težka je pot nižanja plač/pravic na J, bi lahko to elegantno obšli s dvigom plač na S in posledična inflacija bi realno znižala standard na J... pa kolko je folk glup niti ne bi prav zaštekal... ;)

lpA
bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Beppe Grillo, rešitelj Slovenije
[#2030242] 01.03.13 00:10 · odgovor na: bobek13 (#2030184)
Odgovori   +    15
[bobek13]
ajajaj Črt, ne ga srat no... te bo še ABeceda za besedo držala... :)

saj se res čuje najlažja rešitev, da gremo ven iz Eura, ampak a je tudi prava? Jaz bi vseeno stavil na nižanje plač v JS, s čimer tudi lahko pridemo do točke, ko si samo še sposojamo za obresti... če je pol evrope lahko znižalo plače v JS za 10-15%, ne vidim razloga zakaj bi to pri nas ne moglo iti skozi... ;)
Prvic, znizanje placv JS je bilo relativno majhno, in je ze povzrocalo revolte in upadec priljubljenosti vlade "zaradi varcevanja". Drugic, 10-15% ni dovolj. Tretjic, brez zmanjsanja penzij za enak procent je cisto vseeno kam gredo place v JS, saj proracun ze 1.5 miljarde prispeva v ZPIZ, in ta znesek bo kvecjemu zaradi upokojevanja vecji.
pcs sporočil: 5.462
[Glavni forum] Tema: Beppe Grillo, rešitelj Slovenije
[#2030278] 01.03.13 02:43 · odgovor na: bobek13 (#2030184)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: pcs 01.03.2013 02:46
[bobek13]
saj se res čuje najlažja rešitev, da gremo ven iz Eura, ampak a je tudi prava? Jaz bi vseeno stavil na nižanje plač v JS, s čimer tudi lahko pridemo do točke, ko si samo še sposojamo za obresti... če je pol evrope lahko znižalo plače v JS za 10-15%, ne vidim razloga zakaj bi to pri nas ne moglo iti skozi... ;)
45 let smo živeli smo v sistemu, ki je bil menda zastavljen super, a ni deloval le zato, ker ni upošteval resnične mentalitete ljudi. Zdi se, da sedaj živimo v malo večjem megalomanskem sistemu, ki ne upošteva resnične mentalitete narodov južne Evrope.

V bistvu je to druga Yugoslavija, razlika je le v tem, da smo sedaj mi Kosovo.

My vote: feasible

Lp,
M
crt sporočil: 27.212
[Glavni forum] Tema: Beppe Grillo, rešitelj Slovenije
[#2030377] 01.03.13 07:45 · odgovor na: bobek13 (#2030184)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: crt 01.03.2013 07:58
[bobek13]
poskrbet (deregulacija), potenciala za izkopat se je še dovolj... ma če boš še ti ABecedi dajal potuho bomo še res kje ven iz EU(RO)?

lej, o tej temi sem pisal leto in pol nazaj bolj obsezno (v clanku je link), zdajle sem jo obnovil zaradi italijanov, ker so naslednji kamencek v zgodbi.

to, da je pri nas vmes prisla gor ab oziroma se je jj odlocil, da ce ne more on osebno voditi vlade, potem naj bo raje leva vlada, je njun problem. (dobro, pa se od vseh drugih, jebiga sad :)

mogoce je osnovni nesporazum ta:

- ne pisem o tem, kaj bi bilo fajn in "prav". pisem o tem, kaj je po moje smer inercije in realno glede na, kako bi se izrazil, lokalne naravne danosti. pisem pa na podlagi tega, kaj je tok casa doslej nakuhal in to ne sele od vceraj.

- ce o necem pisem (po zgoraj opisanem pristopu), to se ne pomeni, da se osebno tega veselim ali z navdusenjem podpiram. samo opisujem, kam po moje veter piha. tudi ko recem "prebivalci juga si lahko samo zelimo..." to ni zato, ker bi slo za nekaj absolutno dobrega, temvec ker si prevec zivo predstavljam izid drugih moznosti.

ali bo bralec to vzel na znanje in mu bo mogoce (cista zmaga) celo za mikron prav prislo napisano ali pa bo prevec zaseden s tem, da je takoj zrevoltiran (ne mislim tebe, sodec po splosni sliki forumskega zivlja je dovolj drugih prototipov :), ker ne sovpada z njegovimi idejami, kaksen da bi svet "moral" biti - to pa je stvar bralca in jaz ga sigurno ne mislim prevzgajati.
p.s.: še dobro, da na Goričkem ni medvedov... :)))
indeed :)

Strani: 1