Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tanko o ugotovitvah KPK: To je popolna bedarija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293268 sporočil: 1.693
Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije se povečini nanaša na delovanje javnega sektorja, zato so zavezanci za izvajanje določb tega zakona predvsem različne skupine oseb, ki so zaposlene oziroma opravljajo neko funkcijo v javnih institucijah oziroma institucijah z javnimi pooblastili. Nekaj določb pa je takih, ki regulirajo tudi področje zasebnega sektorja oziroma stik med zasebnim in javnim sektorjem – na primer določbe o lobiranju.

Naši poslanci očitno ne poznajo vsebine, ki so jo sami izglasovali.
Težko pa verjamem, da so otroci Zagožna, Tanka in Janše zgolj le slučajno vsi tam dobili službe na podlagi svojih strokovnih kompetenc - menda so tudi dobro plačane za slovensko poprečje in dokaj perspektivne!

Ali pa spet jaz kaj narobe razumem?

Kdaj bo končana preiskava na komisiji za Heleno Türk ?

Pa ne mi rečite, da niso vsi glih, vsaj kar zadeva izkoriščanja privilegijev! Dolgo sem se spraševal, kaj je tisto, kar veliko naših politikov tako silno vleče v politiko, ko pa je toliko delovnih mest bolje plačanih kot so uradna poslanska, ministrska mesta.
Jasno, omogočajo akumulacijo xy ugodnosti, o katerih se nam še sanja ne. Če vtaknejo 500- 800 € mesečno v žep za stike s svojimi volivci ne da bi trenil z očesom in tako prejmejo žepnino, ki predstavlja marsikateremu mesečno penzijo, plačo...
Kdor ne prizna, da je tako, laže sam sebi in mu ne more niti Bog pomagati.