Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
Zadnja sprememba: anon-16741 18.02.2013 18:23
[Gustl]
> [Dudek]
> > [Gustl]
> > > [Dudek]
> > > > [Gustl]
> > > > > [dpd]
> > > > > Kaj je avtor hotel povedati? Ne vem, ali ne razumem, ampak meni je jasno, da oni ne bodo brskali po obdobju 2005-2009, ker bo to počel državni svet. Kaj bi tukaj bilo lahko tako bombastičnega (razen naslova članka). lp
> > > >
> > > > Se ti ne zdi nič nenavadnega, da narediš komisijo, ki preiskuje posle od leta 1992 do danes, vmes pa spustiš obdobje, ko je vodil vlado tvoj šef?
> > >
> > > Se tebi ne zdi čudno, da to narediš tako prozorno in da tle nekaj ne štima ?
> > >
> > > Da je mogoče le nekaj na tem, da je omenjeno obdobje v nekakšni preiskavi in bi trikrat preveril, preden bi objavil neumen članek ?
> > >
> > > Aja, tukaj gre za Janšo in ne za Jankoviča ... :)
> >
> > O čem ti to?
> >
> > Dnevnik v soboto objavi, da bodo spustili obdobje (ne omenja, da je to obdobje že na tapeti druge komisije).
> >
> > Mi objavimo razlago, zakaj je tisto obdobje izvzeto, brez te razlage je izvzetje sila nenavadno.
> >
> > In sedaj je to celo problem. hm...
>
> Nobenega problema ni. Tudi sam se belo gledal, ko sem prvič ( v soboto ? ) bral o tem. Pa sem rabil zdaj 5 minut, za nekakšno preverjanje, da ne rečem poglabljanje. www.ds-rs.si/?q=dejavnost/seje

In ker si velika večina ljudi ne vzame 5. minut, smo si jih vzeli mi in dodali pojasnilo Tanka. Ker tisto, kar je imel Dnevnik, je lahko izvzeto iz konteksta, če drži Tankovo pojasnilo. In to smo napisali.

Se nam pa tudi pojasnilo ne zdi čisto logično, ker trenutno ne poteka nobena komisija za izpuščeno obdobje, je pa potekala v prejšnjem državnem zboru. Sedaj je vprašanje, na katerega še iščemo odgovor, ali je s prenehanjem tiste komisije sedaj ta debata končana in je ni več mogoče odpret, ali bi lahko Tanko še enkrat odprl to poglavje in pač pregledoval še enkrat tudi tisto obdobje.
Če bi si res vzeli nekaj minut časa, bi ugotovili:

a) Da je Tankova komisija hotela preiskovati celotno obdobje od l. 1992 naprej, če bi si prebrali njihovo prvo zahtevo za preiskavo.

b) Da ji je to onemogočila ZP služba DZ z obrazložitvijo, da je tudi DS vložil zahtevo za preiskavo, ki se delno prekriva s točko a), če bi si prebrali odziv ZP službe DZ.

c) Da se DS ni odzval na to dilemo in je skupina poslancev v DZ vložila spremenjeno zahtevo, ki upošteva osnovno zahtevo DS za preiskavo določenega obdobja in z omejenimi pristojnostmi, tako da je njihov del izvzela iz prvotno načrtovanega, če bi si prebrali dopolnjeno zahtevo t.i. Tankove komisije.

Ker to niste naredili, oz. ker novinarka to ni naredila, članek še vedno namiguje, kot da SDS noče preiskovati večine obdobja mandata njihove prejšnje vlade.

Do nivoja Lady vam manjka samo še fotomontaža Tankove glave na trupu Hilde, kako zažiga dokumentacijo NLB za obdobje 2005-2008 na dvorišču Vegradove poslovne stavbe.