Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[rava]
> [tekavec]
> Glede komisij delim mnenje s Winstonom, vendar v tem primeru ne gre toliko za njihovo učinkovitost, kot za žalostno ugotovitev, na čem temelji doktrina vsegliharstva. Ta primer je samo eden v mozaiku mnogih. Razmisli, ali bi zavzemala isto pozicijo, če bi tvoje primerjave in posledično enačenje vseh političnih akterjev temeljilo na dejstvih, namesto na rumeni štampi.

vsegliharska doktrina ni ravno homogena, ker gre za populacijo, ki je praviloma individualistična in se ne grupira.
skupna značilnost vsegliharjev, ki jih poznam, kozla ob simbolih, skupna pa jim je presoja ekonomskih učinkov.

performans je pri obojih ubitačen, kar se tiče makro kazalcev.
s tem, da je levica tako obupno zavožena, da o njej nima smisla izgubljati besed in nobenga resnega človeka sploh ne more razočarat, ker je vse najslabše že default.

razočara lahko samo desnica. od tod pojav vsegliharstva.
Glede učinkov se strinjam, je vsekakor smiseln kriterij. Če kaj koristi - evo, priznam, sam sem bil tudi vseglihar do pred nekaj let (recimo od oka sredina prejšnjega desetletja) - presoja različnih opcij se mi je začela diferencirati, ko sem začel brati originale namesto povzetkov in izdelkov predelovalne industrije. Ker poleg "kaj" razumeš tudi "zakaj".

Pa v bistvu niti ni toliko važno, ali na koncu ostaneš vseglihar ali ne, pomembno se mi zdi, da imaš pri sebi razčiščeno, kaj je res in kaj ne. Na tak način (Dnevnik, Delo, RTV, Finance, Mladina, Reporter, Demokracija, Večer...) ne moreš imeti nikoli.