Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolga pot od NLB do Steklarne Hrastnik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25179 sporočil: 283
[Glavni forum] Tema: Dolga pot od NLB do Steklarne Hrastnik
[#2011686] 17.02.13 11:34 · odgovor na: bc123a (#2011248)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-25179 17.02.2013 11:38
[bc123a]
> [rename]
> Eno je zavrnjena transakcija, drugo pa da ti potem kar blokirajo kartico in je ne mores uporabiti drugje.

Ce te zaradi zavrnjene transakcije klicejo iz slovenske banke in te sprasujejo, ali so ti zlorabili kartico, smatram to kot abotno nekompetentnost s strani slovenske banke - podobno kot v primeru mateja, s tem, da tu ni bilo skode (ker so me dobili na telefon!), a transakcija je bila samo 7 USD!

Sprasujem se, kaj bi se zgodilo, ce bi me ne dobili na mobitel - tu sem bil v sloveniji in sem se oglasil, ko sem pa v tujini, pa vcasih kupim tujo mobi kartico in domov sporocim novo stevilko. Niti ne predstavljam si ne, da bi mi v tujini slucajno zavrnilo transakcijo, banka bi me klicala zaradi "potencialne zlorabe" in ce me ne bi dobili, bi kaj? Blokirali kartico? Zaradi transakcije v visini 7 USD, po kateri me niso dobili na telefon?!?!?

Mogoce sem oldschool, zato v tujino jemljem tudi gotovino in se nikoli ne zanasam na slovenske kartice. Ker se ob slovenskih bankah res ne mores.
Moneybookers Mastercard je moja najboljsa sopotnica zadnje dve leti. Nikjer tezav, nafilas neomejeno. Nafilas iz lokalnega trr-ja na lokalni MB racun, denar je na racunu v 2-3 dneh. Za backup imam se Viso, ki pa je skoraj nikoli ne uporabim.

Nazadnje sem pred 3 leti dozivel sok, ko sem zivel v ZDA, da z NLB Maestro ni bilo mogoce dvigovati na bankomatih. Tri dni sem bil na peanuts denarju, potem sem koncno nasel en bankomat v celem mestu, kjer je kartica funkcionirala. Na NLB seveda niso imeli pojma, kaj naj. Tako da od takrat dalje SLO kartice niso moje glavno placilno sredstvo, samo se za backup, za katerega upam, da bo deloval, ce ga bom rabil.

Od zene Maestro od Abanke je seveda delala BP na katerem koli bankomatu.

LP,
PIC
LP